Zakłady bukmacherskie przed Wimbledonem 2019 – kto po wygraną?

Novak Djokovic na Wimbledonie

Na początku lipca rozpoczynamy główną drabinkę tegorocznego Wimbledonu, który jako jedyny Wielki Szlem na trawie jest kulminacją rywalizacji na tej nawierzchni. Czas na turniej tenisa ziemnego rozgrywany już od 1877 roku. Sprawdzamy jak zakłady bukmacherskie widzą spotkania w Londynie i kogo eksperci Totolotka stawiają jako faworytów!

Novak Djoković typowany przez zakłady bukmacherskie na zwycięzcę

Nie może dziwić, że to właśnie Novak Djokovic jest największym faworytem do wygrania w tegorocznej edycji Wimbledonu. Jednak trzeba przyznać, że od lat sprawa zwycięstwa nie była tak bardzo otwarta, co nas jako kibiców może tylko cieszyć. Zobacz ofertę zakładów bukmacherskich na tenis ziemny.

Mimo wszystko największe szanse daje się tenisistom z tak zwanej „Wielkiej Trójki”. Wystarczy przytoczyć taką statystykę, że od 2004 roku tylko 10 z 62 triumfatorów na Wielkim Szlemie to inni zawodnicy niż Novak Djoković, Rafael Nadal i Roger Federer.

Najmniejsze szanse z tej trójki ma Szwajcar ze względu na swój wiek, bo ma już 37 lat. Tymczasem Hiszpan ma na karku 33 wiosny, natomiast Serb 32. Jednak nie ma wątpliwości, że to Roger Federer jest jednym z najwybitniejszych zawodników, którzy kiedykolwiek grali na kortach trawiastych i jako sportowiec na pewno ma ambicję udowodnić to po raz kolejny. Z resztą w zeszłym tygodniu pokazał swoją dyspozycję wygrywając turniej w Halle. Chociaż oczywiście tam nie musiał się mierzyć ze wspomnianą dwójką, którą zakłady bukmacherskie stawiają na górze z najmniejszymi przelicznikami na wygranie Wimbledonu w 2019 roku.

Wygrani Wielkich Szlemów w ostatnich latach

Nadal wygrał w omawianym Wielkim Szlemie tylko dwa razy i jednak mimo wysokich notowań jego zwycięstwo będzie małą niespodzianką. Tym bardziej patrząc na fakt, że nie gra żadnych spotkań na trawie przed Wimbledonem. Z kolei jego ostatni triumf miał tutaj miejsce niemal dekadę temu, w 2010 roku.

W związku z tym Novak Djokovic pozostaje jako największy faworyt zakładów bukmacherskich do wygranej w lipcowym turnieju na trawie. Serb zwyciężył 3 z 4 ostatnich Wielkich Szlemów, broni tytułu na Wimbledonie oraz piastuje pierwszą pozycję w rankingu ATP już przez dłuższy czas. Co prawda Djoko nie jest w swojej najlepszej, życiowej formie. Jednak ci najlepsi celują ze swoją dyspozycją właśnie na takie turnieje i pokazują, dlaczego są w tym miejscu.

Jakich niespodzianek szukać w zakładach bukmacherskich na Wimbledonie?

Dotychczas wspomnieliśmy o „Wielkiej Trójce”, ale w męskim tenisie mamy wiele młodych wilków. Kto może namieszać spośród tych, którym zakłady bukmacherskie nie dają większych szans na końcowy triumf? Na pewno trzeba wymienić trzy młode gwiazdy w postaci Stefanosa Tsitsipasa, Dominica Thiema czy Alexandra Zvereva… chociaż ten ostatni lubi zawodzić w Wielkich Szlemach. Furorę robi też ostatnio jeszcze nastoletni Felix Auger-Aliassime. O ile można myśleć o pojedynczych niespodziankach z udziałem wspomnianych tenisistów, to jednak wygranie Wimbledonu to dwa tygodnie rywalizacji. Do tego trzeba już czegoś więcej.

Kolejną grupą zawodników zdolnych do niespodzianek będą zawodnicy z bardzo mocnym serwisem, którzy czują się na trawie jak ryba w wodzie. Wystarczy przytoczyć, ze przed rokiem nieoczekiwanie do finału dotarł Kevin Anderson. Właśnie dzięki swojemu podaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *