Zapowiedź 36 kolejki LOTTO Ekstraklasy od EkstraStats

Przed nami przedostatnia kolejka LOTTO Ekstraklasy. Na pierwsze miejsce wskoczył niespodziewanie Piast Gliwice, jednak ma nad Legią tylko punkt przewagi. Czy zdoła ją powiększyć? Zobaczcie zapowiedź od EkstraStats.

Poniedziałek, 13 maja, godz. 18:00

Arka Gdynia – Wisła Kraków; 1 – 1,70, X – 4,30, 2 – 4,50

W Gdyni czekano na ten moment niemal całą rundę. Arka jest krok od utrzymania, nie musi się na nikogo oglądać. Wystarczy wygrać spotkanie z ekipą Macieja Stolarczyka. Do tego podopieczni Jacka Zielińskiego są ewidentnie w formie – w 4 ostatnich kolejkach zdobyli 10 punktów, co nie zdarzyło się od października 2018 r. Możemy spodziewać się w tym meczu goli, bo w 3 ostatnich spotkaniach ligowych obu drużyn w Gdyni padło łącznie 12 goli, do tego Wisła zdobyła bramkę w każdym z 12 ostatnich meczów ligowych.

Wtorek, 14 maja, godz. 20:30

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław; 1 – 2,55, X – 3,45, 2 – 2,70

W derbach Dolnego Śląska czeka nas zażarta walka, bo obie drużyny nie są pewne bytu w następnym sezonie w Ekstraklasie. Śląsk wygrał 2 kolejne mecze ligowe pierwszy raz od października 2018 r. i jest na fali. Miedź nie strzeliła gola przez ostatnie 234 minuty gry, do tego na jej niekorzyść świadczy historia obu drużyn. 3 ostatnie mecze ligowe pomiędzy tymi zespołami w Legnicy (w Ekstraklasie i ówczesnej II lidze) zakończyły się zwycięstwem Śląska bez straty gola.

Środa, 15 maja, godz. 20:30

Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa; 1 – 3,30, X – 3,60, 2 – 2,15

Po remisie w niedzielę Legia już nie ma wszystkiego w swoich rękach, musi patrzeć na Piasta, ale najpierw skupi się na wygraniu swoich spotkań. W Białymstoku nie będzie łatwo, Jagiellonia dalej jest w grze o europejskie puchary, a w 3 ostatnich spotkaniach ligowych w roli gospodarza zdobyła łącznie 9 bramek. Niestety dla podopiecznych trenera Mamrota idzie to w parze z kiepską postawą defensywy W 5 ostatnich meczach ligowych u siebie Jagiellonia straciła łącznie 11 goli. Czy warszawską drużynę stać na odwrócenie złej passy ze spotkań w stolicy Podlasia? Legia nie wygrała 4 kolejnych meczów ligowych w Białymstoku (3 remisy, 1 porażka), padły w nich łącznie 3 gole.

Zagłębie Lubin – Cracovia; 1 – 2,50, X – 3,40, 2 – 2,80

W Lubinie spotkanie bardzo ważne w kontekście 4. miejsca w tabeli. Zagłębie po 2 remisach z rzędu zagra z Cracovią (w Lubinie bez porażki w 4 ostatnich potyczkach), która nie zanotowała remisu w lidze od 19 kolejek. W 6 z 7 ostatnich meczów pomiędzy tymi zespołami gola strzeliły obie drużyny, a w 5 ostatnich starciach ligowych pomiędzy tymi zespołami w Lubinie padło łącznie 18 goli.

 

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *