Zapowiedź 24 kolejki LOTTO Ekstraklasy od EkstraStats

Już dziś rusza kolejna seria LOTTO Ekstraklasy! Sprawdźcie zapowiedzi od ekspertów EkstraStats.

Piątek, 1 marca

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław, godz. 18:00; 1 – 2,15, X – 3,35, 2 – 3,45

Drużyna z największą liczbą strzelonych goli w 2019 r. podejmie jeden z 4 zespołów, które w trzech tegorocznych spotkaniach straciły ledwie 1 bramkę. Jedynie Lechia w meczach u siebie przewyższa Piasta pod względem średniej punktów. Dodając fakt, że Śląsk nie wygrał w Gliwicach w 9 ostatnich spotkaniach ligowych, to łatwo wskazać faworyta tego spotkania.

Sobota, 2 marca

Zagłębie Sosnowiec – Korona Kielce, godz. 15:30; 1 – 3,00, X – 3,35, 2 – 2,30

Jedna z trzech niepokonanych drużyn w tym roku przyjedzie do Sosnowca na mecz z Zagłębiem, które z każdą kolejką oddala się od utrzymania w Ekstraklasie. Słabe wyniki sosnowiczan biorą się szczególnie ze słabej postawy defensywy – Zagłębie to drużyna, która pozwoliła przeciwnikom na oddanie największej liczby strzałów celnych na swoją bramkę, średnio 6,35 na mecz. Do tego bramkarz gospodarzy tego spotkania w każdym z 5 ostatnich meczów puścił co najmniej 2 gole, czy Korona podtrzyma tę passę?

Niedziela, 3 marca

Wisła Kraków – Pogoń Szczecin, godz. 15:30; 1 – 3,40, X – 3,40, 2 – 2,20

Do Krakowa, gdzie Wisła u siebie wygrała 2 z 6 ostatnich meczów przyjedzie Pogoń, bezwzględna u siebie, ale mająca problemy poza Szczecinem (1 punkt w 4 ostatnich wyjazdowych spotkaniach). Do tego w spotkaniach w roli gości tylko Zagłębie Sosnowiec strzeliło mniej goli od Pogoni, czy w Krakowie Pogoń wreszcie wygra nie na swoim stadionie?

Poniedziałek, 4 marca

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk, godz. 18:00; 1 – 2,75, X – 3,25, 2 – 2,65

Na koniec kolejki bardzo ciekawie zapowiadające się spotkanie w Lubinie. Zagłębie to najskuteczniejsza drużyna pod względem goli strzelonych po rzutach rożnych. 6,03% kornerów kończy się golem, a w meczach rozegranych u siebie wynik jest jeszcze lepszy – 10,87%. Jednak jeśli ktoś ma się temu przeciwstawić, to najlepsza defensywa w lidze, która nie straciła gola w 13 meczach tego sezonu.

 

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *