Stoch, Żyła, Kubacki – który z Polaków sięgnie po medal? Początek MŚ w skokach!

kamil stoch skoki innsbruck (1)

Przed nami najważniejsze wydarzenia dla polskich kibiców podczas mistrzostw świata w Innsbrucku, czyli rywalizacja skoczków narciarskich. O 14:30 rozpoczną się konkurs na dużej skoczni. Tytułu sprzed dwóch lat broni Stefan Kraft. Kto tym razem okaże się najlepszym zawodnikiem i jakie są przewidywania bukmacherów? 

Co słychać w świecie skoków? 

Czasy, gdy Finowie i Norwegowie rządzili i dzielili na skoczniach, są już przeszłością. Obecnie najlepszym zespołem, jeśli chodzi o drużynowe osiągnięcia, są… Polacy. Tak, Adam Małysz ma swoich następców. 

Polscy skoczkowie są numerem jeden w klasyfikacji Pucharu Narodów, wyprzedzając reprezentacje Niemiec i Japonii. Dlaczego drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni jest tak wysoko? Głównie dzięki kapitalnej postawie 22-letniego Ryoyu Kobayashiego, który jest rewelacją obecnego sezonu. Japończyk jest liderem Pucharu Świata i wyprzedza Kamila Stocha o 475 punktów. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że to właśnie Japończyk sięgnie po kryształową kulę. 

O miejsce na podium w klasyfikacji końcowej walczy aż trzech Biało-Czerwonych. Drugi jest Stoch, który ma 123 punkty przewagi nad Stefanem Kraftem. Na czwartej i piątej lokacie są Dawid Kubacki i Piotr Żyła. Mamy aż trzech Polaków w pierwszej piątce Pucharu Świata! 

Stefan Horngacher na rywalizację w Innsbrucku powołał wspomnianą trójkę, Stefana Hulę i Jakuba Wolnego. Jedyną niewiadomą pozostaje to, kto będzie tym czwartym w turnieju drużynowym. Przypomnijmy, że dwa lata temu to nasi reprezentanci okazali się najlepszym zespołem. Bukmacherzy przewidują, że zobaczymy powtórkę z rozrywki i to reprezentanci Polski znowu staną na najwyższym stopniu podium. 

Skoczkowie rywalizowali już w tym sezonie na Bergisel. Na początku stycznia najlepszy okazał się Kobayashi, sięgając po jedną ze swoich 12 wygranych. Za nim znaleźli się Stefan Kraft i Andreas Stjernen. Nie był to na pewno wymarzony dzień dla Polaków. Stoch był piąty, Kubacki 18., Hula 30., a Żyła nie awansował nawet do drugiej serii. 

Przewidywania bukmacherów na MŚ w Innsbrucku 

Zgodnie z oczekiwaniami, największe szanse Totolotek daje liderowi tabeli Pucharu Świata i trzykrotnemu mistrzowi olimpijskiemu: 

kursy w zakładach bukmacherskich na MŚ w skokach
Polscy kibice mogą być pełni nadziei na sukces Biało-Czerwonych, bo w czołowej szóstce w oczach zakładów bukmacherskich jest trzech naszych reprezentantów. 

W ofercie Totolotka znajdziemy też zakłady na miejsca 1-3, 1-6 i na to, kto będzie wyżej w danej parze zawodników. Wierzysz, że Kamil Stoch będzie lepszy od Ryoyu Kobayshiego? Kurs na takie zdarzenie to 1.57. A może Piotr Żyła wyprzedzi Dawida Kubackiego po przeliczniku 2.00? Naszym zdaniem ciekawą pozycją może być obstawienie, że Stefan Kraft znajdzie się w pierwszej trójce. Austriak to w końcu obrońca podwójnej korony sprzed dwóch lat, a nie zapominajmy, że w tegorocznym konkursie na Bergisel Kraft skończył jedynie za Ryoyu Kobayashim. Za taki rozwój wydarzeń znajdziemy kurs 2.30 

Czy Polacy zdominują konkurs w Innsbrucku? Czy Kobayshi potwierdzi to, że jest najlepszym skoczkiem tego sezonu? Czy pojawi się jakiś ,,czarny koń”, który niespodziewanie sięgnie po tytuł? Odpowiedzi na te wszystkie pytania poznamy już dziś około godziny 16:30. Wiemy natomiast jedno – zapowiada się fantastyczna rywalizacja. Miejmy nadzieję, że Biało-Czerwoni będą jej centralnymi postaciami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *