Zapowiedź 18 kolejki Lotto Ekstraklasy od EkstraStats

Piątek, 7 grudnia

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice, godz. 18:00; 1 – 2,80, X – 3,35, 2 – 2,45

Nie tak dawno oba zespoły walczyły o medale, a teraz są w nieco odmiennej sytuacji. Piast gra bardzo skutecznie i zajmuje 4. lokatę w tabeli, a o wszystko dba bardzo dobry polski trener Waldemar Fornalik. W Lubinie od dawna szukają trenera i wyniki oraz atmosfera wokół klubu nie są najlepsze. Gospodarze ponadto u siebie nie potrafią punktować (1 punkt w 4 ostatnich spotkaniach), a o choćby gola przeciw Piastowi nie będzie łatwo – gliwiczanie zachowali czyste konto w 3 z 4 ostatnich meczów ligowych, ale nie idzie im na wyjazdach, bo z 6 ostatnich wyjazdów przywieźli jedynie 3 punkty (3 remisy i 3 porażki).

Sobota, 8 grudnia

Pogoń Szczecin – Zagłębie Sosnowiec, godz. 15:30; 1 – 1,55, X – 4,25, 2 – 5,75

Obie drużyny będą chciały zmazać plamę. Goście czekają na 1. wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie, a szczecinianie muszą przed własną publicznością pokazać, że wysoka porażka w Gliwicach to był tylko wypadek przy pracy i wygrać szóste kolejne ligowe spotkanie w Szczecinie. Zagłębie w 5 ostatnich kolejkach zdobyło ledwie 2 punkty, czy poprawią swój bilans wykorzystując kłopoty kadrowe Pogoni?

Niedziela, 9 grudnia

Górnik Zabrze – Miedź Legnica, godz. 15:30; 1 – 2,20, X – 3,50, 2 – 3,15

W Zabrzu spotkanie drużyn, które w ostatniej kolejce się przełamały i w środku tygodnia dołożyły do tego awans do ćwierćfinału Pucharu Polski. Legniczanie nie triumfowali w żadnym z 5 ostatnich wyjazdowych meczów ligowych, ale znowuż wygrali w PP we Wrocławiu. Spotkania Górnika to gwarancja goli (co najmniej 4 w każdym z 4 ostatnich meczów, co najmniej 2 w ostatnich 10 u siebie), szczególnie Igora Angulo. Hiszpański snajper w 5 ostatnich kolejkach zdobył 6 bramek i wydaje się, że nie chce się zatrzymać.

 

Poniedziałek, 10 grudnia

Arka Gdynia – Cracovia, godz. 18:00; 1 – 2,25, X – 3,20, 2 – 3,30

Na koniec kolejki Cracovia, której mecze to gwarancja małej liczby bramek (5 w ostatnich 5 kolejkach) zmierzy się w Gdyni, gdzie jeszcze w spotkaniu ligowym nie wygrała. Arka najczęściej w lidze remisuje do przerwy (10 razy), ale nie przekłada się to na wynik końcowy, bo w żadnym z 7 ostatnich meczów ligowych gdynianie nie zremisowali.

 

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *