Kto z Pucharem Polski? Legalny bukmacher stawia na Tychy i Katowice

Legalny bukmacher przed hokejowym Pucharem Polski

To już niemal tradycja w naszym krajowym hokeju, że w okresie między świętami i sylwestrem odbywa się finałowy turniej Pucharu Polski. Dzisiaj czekają nas dwa półfinały, a już jutro o 20:00 wielki finał na lodowisku w Tychach. Wszystkie spotkania pokaże TVP Sport. Legalny bukmacher widzi w piątkowym starciu GKS Katowice oraz GKS Tychy.

Legalny bukmacher przed meczem Katowice kontra Jastrzębie

Pierwszy półfinał odbędzie się o 16:30, kiedy pierwsza ekipa tabeli zmierzy się z czwartą. GKS Katowice są faworytem w oczach legalnego bukmachera i nie ma się co dziwić. Lider Polskiej Hokej Ligi zanotował na przestrzeni ostatnich tygodni passę 22 wygranych meczów z rzędu w kraju. To robi wrażenie. Z pewnością pewne obawy o wynik GKSu może dawać ostatni tydzień przed świętami, gdzie nie tyle seria została przerwana… ale hokeiści doznali dwóch porażek z rzędu – z Gdańskiem oraz Toruniem. Ważnym faktem, który mógł na to rzutować jest chociażby to, że pierwszy trener, Tom Coolen pojechał na święta i nowy rok do domu, do Kanady.

Jednak możliwe, że był to raczej zbieg okoliczności, bo przecież na lodzie to cały czas ci sami zawodnicy. Mimo to, można w obecnej słabości lidera upatrywać niespodzianki i wygranej Jastrzębia, na co legalny bukmacher wystawił kurs na poziomie 3,75. Tym bardziej można dawać szansę dla JKH, ponieważ w tym sezonie zawsze sprawiali problemy ekipie z Katowic. GKS co prawda wygrywał, ale nigdy nie było łatwo i dwukrotnie zwyciężali różnicą zaledwie jednego gola. Może zadecydować dyspozycja dnia, a pisząc o tym w kontekście Jastrzębia – forma Ondreja Raszki. Jednak to nadal trzeba stawiać GKS Katowice jako lepszą drużynę, stąd są faworytami u legalnego bukmachera. W serii play-off zwyciężyliby, ale jedno spotkanie na neutralnym terenie? Wszystko możliwe.

Katowice i Tychy faworytem wg. legalnego bukmachera

GKS Tychy po dziewiąty Puchar Polski w domu?

Drugie półfinałowe spotkanie Pucharu Polski odbędzie się o 20:00. Tutaj po raz kolejny legalny bukmacher nie ma wątpliwości co do wskazania faworyta. GKS Tychy staje przed szansą na zdobycie tego trofeum już po raz dziewiąty. Wydaje się, że okazja do tego jest jak najbardziej korzystna. Po pierwsze turniej odbywa się w Tychach, więc jako jedyni będą mieli atut własnego lodowiska. Największym rywalem wydaje się wicemistrz Polski, ale jak prędzej było wspomniane – Katowice w ostatni tygodniu mają kryzys. Do tego wszyscy zawodnicy są zdrowi, więc trener Andrej Husau ma ból głowy jaki chciałby każdy szkoleniowiec w PHL, czyli nadmiaru zawodników.

Póki co pierwszą przeszkodą na drodze GKS Tychy będzie Podhale. Nowy Targ prowadzony przez reprezentacyjnego selekcjonera, Tomka Valtonena spisuje się w lidze dosyć dobrze, bo plasuje w tabeli na trzeciej pozycji. Kibice mają oczywiście większe apetyty, ale to dopiero połowa sezonu i ekipa Podhala z pewnością ma ochotę na więcej niż tylko półfinał ligi. Jednak dzisiaj wydaje się, że legalny bukmacher słusznie stawia ich w pozycji underdoga. Dotychczas w tym sezonie grali z Tychami trzykrotnie zawsze uznając ich wyższość różnicą co najmniej dwóch goli. Do tego GKS Tychy grający u siebie to zawsze duże wsparcie ze strony kibiców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *