Jędrzejczyk po pas? Legalny bukmacher Totolotek z kursem 3,45 na Polkę

Dzisiaj wieczorem Joanna Jędrzejczyk po raz kolejny stanie przed szansą zdobycia pasa UFC. Jednak po raz pierwszy w boju o mistrzostwo kategorii muszej. Naprzeciwko Polki faworyzowana Valetina Schevchenko, na którą legalny bukmacher Totolotek wystawił kurs na poziomie 1,25. Czego spodziewać się po walce naszej rodaczki?

Czy legalny bukmacher słusznie nie daje szans Jędrzejczyk?

Stawiając na Polkę można zarobić, ponieważ legalny bukmacher Totolotek wystawił kurs na Joannę Jędrzejczyk na poziomie 3,45. Jeszcze parę lat temu nie pomyślelibyśmy, że można znaleźć tak dużą wartość przy wygranej naszej rodaczki. Chociaż trzeba przyznać, że w rywalizacji w z Valentiną Shevchenko na jakimkolwiek etapie kariery Polka nie byłaby znaczną faworytką, o ile w ogóle. Zawodniczka pochodząca z Kyrgistanu także wywodzi się z muay thai jak Joanna Jędrzejczyk. Co ciekawe, obie panie już trzykrotnie spotkały się ze sobą w ringu właśnie w tajskim boksie. Za każdym razem górą był Valentina Schevchenko.

Najsilniejszą stroną Joanny Jędrzejczyk jest właśnie stójka, a jak widać, w tej płaszczyźnie najbliższa rywalka jak najbardziej Polce dorównuje i jest w stanie zagrozić. Nie ma więc co się dziwić, że legalny bukmacher stawia naszą byłą mistrzynię w roli underdoga, no bo gdzie ma szukać wygranej? Parter? Nie jest to domena Jędrzejczyk, natomiast omawiając tę płaszczyznę z przypadku Valetniny Shevchenko możemy nawet wskazać jej sukcesy, bo już kilka razy poddawała rywalki dzięki umiejętnościom brazylijskiego jiu-jitsu. Na domiar złego, to fighterka z Kirgistanu całą karierę UFC rywalizowała w wyższej kategorii wagowej mając do czynienia z silniejszymi zawodniczkami. Mało tego, niewiele jej brakowało, żeby została mistrzynią do 61 kilogramów, ponieważ bój z Amandą Nunes był jak najbardziej do wygrania. Wydaje się, że Valentina Shevchenko ma po swojej stronie więcej argumentów, więc legalny bukmacher dobrze wystawił kursy.

UFC 231 to także starcie o pas – legalny bukmacher nie potrafi wskazać faworyta

 

Kursy legalnego bukmachera do walk wieczoru UFC 231

Jak widać już po samych kursach, wskazanie wygranego w starciu Briana Ortegi z Maxem Holloway’em nie jest łatwym zadanie. Chociaż analizując na chłodno wydaje się, że to obecny mistrz ma więcej szans i jest bardziej wszechstronny. Jest to jak najbardziej prawda i Hawajczyk udowodnił swoje umiejętności w pojedynkach z wieloletnim mistrzem wagi piórkowej, czyli Jose Aldo. Jednak Brian Ortega jest zupełnie innym zawodnikiem. Nie posiada tak wysokich umiejętności stójkowych. Chociaż warto zaznaczyć, że cały czas jest młody i widać poprawę w zadawanych ciosach z walki na walkę. Jednak nie na tyle, aby wymiana kickbokserska w starciu z Maxem Holloway’em była na jego korzyść. W swoim arsenale na kilka narzędzi, które są w stanie zakończyć walkę w każdym momencie… i mowa tu o narzędziach związanych z brazylijskim jiu-jitsu.

W walce na chwyty pretendent jest jednym z najlepszych zawodników UFC walczących do 66 kilogramów. Co warto zaznaczyć, jest w stanie użyć swoich parterowych umiejętności w  każdym momencie, a będzie miał na to aż 25 minut. W końcu to mistrzowski dystans. Już w przeszłości pokazywał chociażby z Cubem Swansonem, że nawet przegrywając na kartach punktowych może zwyciężyć poddając rywala. Takie zagrożenie w walce o pas z jego strony będzie do ostatniej sekundy, dlatego mimo wydawałoby się lepszych, wszechstronnych umiejętności Hawajczyka kursy legalnego bukmachera jak Totolotek na walkę wieczoru UFC 231 są wyrównane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *