Hubert Hurkacz w Next Gen ATP! Jak to widzą zakłady bukmacherskie?

Już dzisiaj rozpoczyna się turniej Next Gen ATP w Mediolanie, czyli rywalizacja ośmiu najlepszych tenisistów do 21 lat. To dopiero druga edycja tych zawodów. Tym razem mamy swojego reprezentanta, Huberta Hurkacza! Jak zakłady bukmacherskie widzą dzisiejsze mecze? Polak nie jest faworytem w starciu z Tiafoe.

Zakłady bukmacherskie na Next Gen – o co chodzi?

Omawiając zakłady bukmacherskie na ten tenisowy turniej warto zaznaczyć, że mecze w Next Gen są rozgrywane na innych zasadach niż spotkania, które możemy oglądać na co dzień. Takie informacje są niezbędne dla graczy przy typowaniu starć w Mediolanie. Seta rozgrywa się do czterech wygranych gemów. Przy równowadze nie ma przewag – zawodnicy grają decydującą piłkę. Co ciekawe, nie ma też powtarzania serwisu przy necie. Gdy piłka po podaniu dotknie siatki, gra toczy się dalej. Tenisiści grają do trzech wygranych setów.

Poza innymi regułami samych meczów, turniej Next Gen odbywa się na podobnych zasadach jak kończący sezon ATP Finals, który rozpocznie się w niedzielę w Londynie. Zawodnicy są podzieleni na dwie grupy po czterech zawodników, gdzie każdy gra z każdym. Następnie czekają nas półfinały i wielki finał. Po niedzielnym losowaniu poznaliśmy grupę Huberta Hurkacza. Polak przez następne trzy dni zmierzy się ze Stefanosem Tsitsipasem, Jaume Munarem oraz Francesem Tiafoe, z którym zagra już dzisiaj otwierając wieczorną sesję o 19:30. Głównym faworytem do wygrania turnieju w Mediolanie jest Grek, Stefanos Tsitsipas. Rzućmy okiem na zakłady bukmacherskie przy dzisiejszym zestawie gier.

Zakłady bukmacherskie przy Next Gen ATP w Mediolanie

Hubert Hurkacz kontra Frances Tiafoe – jakie zakłady bukmacherskie na mecz Polaka?

Oczywiście nas, Polaków, najbardziej interesuje starcie Huberta Hurkacza. Zakłady bukmacherskie w tym starciu jako faworyta stawiają Francesa Tiafoe. Jednak Amerykanin nie ma za sobą najlepszego okresu. Przegrał ostatnie dziewięć z jedenastu rozegranych meczów. W ostatnim starciu był łamany cztery razy i popełnił cztery podwójne błędy serwisowe… coś, co może mieć jeszcze większe znaczenie przy skróconych setach. Tiafoe nie ma regularności, ale nie można mu odmówić talentu. Amerykanin jest w stanie wygrać w tym turnieju z każdym. Mimo dwudziestu lat, już może się pochwalić dwoma zwycięstwami nad zawodnikami z TOP 10. W związku z tym czy zakłady bukmacherskie słusznie stawiają go jako faworyta w dzisiejszym meczu w Mediolanie?

Hubert Hurkacz przystępuje do turnieju w innym nastroju od rywala, bo wygrał sześć z ostatnich siedmiu meczów. W tym zwyciężając w challengerze w Brest. Jednak minusem Polaka jest brak doświadczenia w turniejach rangi ATP. Oczywiście kurs na Hurkacza jest zachęcający, bo zakłady bukmacherskie dały na niego mnożnik na poziomie 2,45. Polak potrafi grać z głębi kortu. Warto zaznaczyć, że nasz rodak był wyzwaniem chociażby dla Heyona Chunga, z którym rozegrał trzy sety.

Obaj tenisiści mają zupełnie inne okresy w ostatnim czasie, ale to Amerykanin mierzył się z lepszą konkurencją. Warto wspomnieć, że Hurkacz już grał w tym roku z Tiafoe i przegrał w dwóch setach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *