Zapowiedź 13. kolejki LOTTO Ekstraklasy z EkstraStats

Jaga czy Legia?  Pogoń czy Lech? Lechia czy Arka? W najbliższej kolejce zapowiada się kilka naprawdę emocjonujących spotkań. Przeczytajcie zapowiedź, którą przygotowali eksperci z EkstraStats.

Piątek, 26 października

Miedź Legnica – Śląsk Wrocław, godz. 18:00; 1 – 2,65, X – 3,40, 2 – 2,60

Na derby dolnego Śląska wrocławski Śląsk przyjedzie do Legnicy na spotkanie z Miedzią, która oddaje sporo strzałów, wykonuje dużo rzutów rożnych, w 1 meczu tego sezonu gola nie strzeliła, ale nie ma to przełożenia na dorobek punktowy, bo gospodarze osuwają się coraz niżej w tabeli. Śląsk w niższych klasach rozgrywkowych dobrze radził sobie z Miedzią (4 zwycięstwa w 4 ostatnich spotkaniach), ale czy tak będzie w Ekstraklasie?

Sobota, 27 października

Wisła Płock – Piast Gliwice, godz. 15:30; 1 – 2,45, X – 3,30, 2 – 2,85

Druga najgorsza defensywa ligi (23 stracone gole, więcej tylko Zagłębie Sosnowiec) Wisła Płock podejmie zespół, którego rywale w 50% (2. wynik w lidze) wykorzystują dogodne okazje do zdobycia bramki. Nadzieja płocczan to Ricardinho, który najwięcej w całej Ekstraklasie strzela gola na 1-0, ale zawodnicy Wisły muszą być czujni do samego końca, bo po 75. minucie straciła 10 goli, najwięcej w lidze.

Niedziela, 28 października

Korona Kielce – Cracovia, godz. 15:30; 1 – 1,95, X – 3,50, 2 – 3,85

Drużyna z największą liczbą celnych strzałów podejmie zespół z najgorszą skutecznością uderzeń w Ekstraklasie i najmniejszą liczbą goli. Cracovia musi uważać na gospodarzy szczególnie po przerwie, bo w drugich połowach Korona strzeliła 13 z 16 swoich goli. Historia spotkań obu drużyn wskazuje, że w Kielcach możemy spodziewać się wielu bramek – w 6 ostatnich meczach padło łącznie 26 bramek.

 

Poniedziałek, 29 października

Wisła Kraków – Zagłębie Sosnowiec, godz. 18:00; 1 – 1,70, X – 3,85, 2 – 4,75

Goście pod wodzą nowego trenera w końcu wygrali, ale na zwycięstwo wyjazdowe jeszcze czekają, do tego poza Sosnowcem zdobyli ledwie 1 punkt. Będzie o to bardzo trudno w Krakowie, przeciw Wiśle, drużynie z największą liczbą goli na koncie, najlepszym % wykorzystanych dogodnych okazji do zdobycia bramki, do tego z Jesusem Imazem w składzie (4 gole w 2 ostatnich kolejkach). Prawdopodobnie będzie to 9. kolejne spotkanie ligowe z udziałem Zagłębia, w którym obie drużyny strzelą gola, ale czy górą będą goście?

Pozostałe zapowiedzi przeczytacie na WESZŁO

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *