Zapowiedź 12 kolejki LOTTO Ekstraklasy z EkstraStats

Ekstraklasa po dwóch tygodniach przerwy wraca do gry, a wraz z nią wracają zapowiedzi od ekstraklasowych ekspertów od statystyk. Przeczytajcie zapowiedź 12. kolejki. Druga część znajduje się na portalu WESZŁO.

Piątek, 19 października

Piast Gliwice – Lechia Gdańsk, godz. 18:00; 1 – 2,30, X – 3,35, 2 – 3,05

Najlepiej punktująca u siebie drużyna Ekstraklasy podejmie gdańską Lechię, jedyną drużynę bez gola w ostatnim kwadransie gry. Goście w tym sezonie prowadzili przez 468 minut, co jest najlepszym wynikiem ligowym. W tym spotkaniu będzie bardzo ważne zdobycie 1. bramki, bo Piast jeśli prowadzi – zawsze wygrywa.

Sobota, 20 października

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica, godz. 15:30; 1 – 2,60, X – 3,35, 2 – 2,65

Gospodarze z serią 3 kolejnych remisów w ligowych meczach u siebie, goście tracący w każdym wyjazdowym meczu tego sezonu dokładnie 2 gole. Czyżby zanosiło się na wynik 2-2? Oba zespoły mają indywidualności, które mogą zaważyć – Sanogo i Forsell oddali najwięcej celnych strzałów, a Wrzesiński z Ojamą są współliderami klasyfikacji asyst tego sezonu. Raczej nie spodziewamy się bezbramkowego remisu w tym spotkaniu.

Niedziela, 21 października

Zagłębie Lubin – Wisła Płock, godz. 15:30; 1 – 2,15, X – 3,45, 2 – 3,25

Licząca na tzw. efekt nowej miotły Wisła Płock, która pozwala rywalom na stworzenie największej liczby dogodnych okazji do zdobycia bramki w całej Ekstraklasie, przyjedzie do Lubina, aby zmierzyć się z drużyną Mariusza Lewandowskiego. Choć można powiedzieć, że Zagłębie to drużyna Filipa Starzyńskiego, mającego udział w 47% goli lubinian (najlepszy wynik w lidze). M.in. dzięki niemu Zagłębie jest w czołówce pod względem skuteczności wykonywania rzutów rożnych.

Poniedziałek, 22 października

Cracovia – Górnik Zabrze, godz. 18:00; 1 – 1,95, X – 3,55, 2 – 3,70

Po 11 kolejkach 3 zespoły zanotowały po 1 zwycięstwie, a 2 z nich zmierzą się w bezpośrednim starciu w Krakowie. 7 goli w 5 meczach tego sezonu rozgrywanych na stadionie Cracovii nie czyni spotkań podopiecznych Michała Probierza najbardziej atrakcyjnymi do oglądania, ale z kim się nie przełamać, jeśli nie z jedynym zespołem ligowym, który jeszcze w tym sezonie nie zanotował czystego konta? Goście prowadzili w 4 meczach, ale wygrali tylko jedno, dla nich to też okazja do znacznej poprawy dorobku punktowego.

 

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *