Zapowiedź 11. kolejki LOTTO Ekstraklasy z EkstraStats

Dziś startuje 11. kolejka LOTTO Ekstraklasy. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Krakowie, Cracovia podejmie na własnym stadionie Wisłę Kraków w tak zwanej „Świętej Wojnie”. A jak przedstawiają się pozostałe pary ? Zobaczcie zapowiedź wraz z kursami od EkstraStats.

 

Piątek, 5 października

Miedź Legnica – Piast Gliwice, godz. 18:00; 1 – 2,40, X – 3,30, 2 – 3,10

Miedź, która 7 z 11 punktów w tym sezonie zdobyła w meczach domowych podejmie Piasta, który z 3 ostatnich wyjazdów przywiózł jedynie punkt. Goście w każdym z 12 ostatnich spotkań ligowych strzelili co najmniej 1 gola. Biorąc pod uwagę, że Miedź straciła 13 z 18 goli po przerwie, czy podopieczni Waldemara Fornalika przejdą do ofensywy szczególnie w drugiej połowie?

Sobota, 6 października

Pogoń Szczecin – Wisła Płock, godz. 15:30; 1 – 2,00, X – 3,50, 2 – 3,60

Płocczanie w każdym z 13 ostatnich spotkań ligowych strzelili gola i jadą do Szczecina, a tamtejsza Pogoń oddaje najwięcej strzałów w całej Ekstraklasie. Jeśli gospodarze zdobywają bramki, to głównie po stałych fragmentach gry – 6 z 9. Bramkarz Wisły w poprzedniej kolejce zanotował czyste konto w swoim ekstraklasowym debiucie, ale miał też przy tym dużo szczęścia, bo aż trzykrotnie ratowały go słupki.

Niedziela, 7 października

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin, godz. 15:30; 1 – 2,35, X – 3,20, 2 – 3,10

W Gdyni Arka przeciw lubińskiemu Zagłębiu spróbuje po raz pierwszy w tym sezonie prowadzić do przerwy. Żeby tak się stało, gospodarze muszą szczególnie uważać przy rzutach rożnych – Zagłębie notuje najlepszą skuteczność kornerów w lidze. Mimo 10. lokaty w tabeli Arka straciła najmniej goli w lidze, zanotowała jednak najwięcej remisów.

Korona Kielce – Jagiellonia, godz. 15:30; 1 – 2,55, X – 3,35, 2 – 2,70

W potencjalnym hicie tej kolejki w 500. swoim spotkaniu w Ekstraklasie lider Jagiellonia zmierzy się z Koroną. Podopieczni Ireneusza Mamrota 6 z 7 ostatnich wyjazdowych spotkań wygrali, w poprzednim sezonie triumfowali nad kielczanami trzykrotnie, ale muszą zmazać plamę po wysokiej porażce ze Śląskiem u siebie. Łatwo nie będzie, bo Korona w Kielcach ostatnio nie zawodzi, notując serię 3 kolejnych zwycięstw.

Więcej statystyk z Ekstraklasy znajdziecie na www.ekstrastats.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *