Mecz o Tarczę Wspólnoty: Chelsea kontra Manchester City, czyli przegląd oferty zakładów

Mecze o Tarczę Wspólnoty to kopalnia niezwykłych emocji oraz przedsmak tego, co czeka kibiców Premier League w nadchodzących miesiącach. Zasilenie klubowej gabloty jest możliwe już w pierwszym meczu o stawkę w nowym sezonie, dlatego ochota na zdobycie tego pucharu jest ogromna. W tegorocznej odsłonie tego starcia naprzeciw siebie staną zawodnicy Manchesteru City oraz Chelsea. Jakie zakłady bukmacherskie znajdziemy na stronie Totolotka?

Zakłady bukmacherskie – pełna oferta meczu o Tarczę Wspólnoty

Spotkanie pomiędzy The Blues i The Citizens byłoby hitem każdej ligowej kolejki angielskiej ekstraklasy i podobnie jest tutaj. Nie ma co się dziwić, kiedy w szranki staje zdobywca FA Cup i mistrz ubiegłego sezonu Premiership. Na początek warto przyjrzeć się Chelsea, która w ofertach zakładów bukmacherskich nie jest faworytem tego spotkania. Na niekorzyść Londyńczyków przemawia fakt, iż The Blues nie potrafią wygrywać meczów o Tarczę Wspólnoty. W sumie zawodnicy ze Stamford Bridge rozegrali aż tuzin takich spotkań, jednak wznieść puchar po ostatnim gwizdku arbitra udało się jedynie czterokrotnie. To, co nie wywołuje uśmiechu na twarzach fanów Chelsea, to fakt, że The Blues rozegrali sześć spotkań jako triumfator FA Cup. Bilans? Niezbyt korzystny, bo piłkarze z miasta stołecznego wygrali ledwie dwa takie spotkania, a tylko jedno w regulaminowym czasie gry. Totolotek na wygraną Chelsea oferuje kurs 3.30.

A co z klubem z Manchesteru? Znacznie lepszy bilans meczów o Tarczę Wspólnoty, jednak takich spotkań The Citizens rozegrali mniej, aniżeli ich bezpośredni rywale. W sumie Manchester City zagrał w takich meczach jedynie cztery razy, jednak trzy z nich zakończył „z tarczą”. Przelicznik w Totolotku na wygraną podopiecznych Pepa Guardioli to 1.95.

A co, jeśli chcemy uderzyć w zdarzenia dodatkowe do tego meczu? Totolotek, czyli najstarsza, polska firma oferująca zakłady bukmacherskie, proponuje aż 95 innych możliwości typowania. Spotkania bezpośrednie obu ekip są bardzo często obfite w bramki. Aż w pięciu z siedmiu ostatnich spotkań pomiędzy londyńską Chelsea i Manchesterem City padło więcej niż 2,5 gola. Jeżeli chcielibyśmy wybrać taki zakład, to w ofercie zakładów bukmacherskich znajdziemy kurs 1.65. Przelicznik na takie zdarzenie jest satysfakcjonujący, jednak na kuponie typu single nie da nam podwojenia, dlatego do takiego zakładu warto dorzucić jeszcze jedno ciekawe zdarzenie. Warto zapoznać się z pełną ofertą linii bramek, jaką przygotował Totolotek:

Czy Chelsea potrafi bronić? Raczej tak, bo w poprzednim sezonie Premier League byli na czwartym miejscu jeżeli chodzi o najmniejszą ilość straconych goli, jednak mecze z Manchesterem City to zupełnie inna bajka. We wszystkich dziesięciu poprzednich meczach z The Citizens Chelsea nie potrafiła zachować ani jednego czystego konta, co pokazuje ogromną siłę rażenia obecnego mistrza Anglii na przestrzeni kilku ostatnich meczów. 1.18 to kurs w ofercie Totolotka na to, że w tym spotkaniu Manchester City zdobędzie gola.

Ostatnią statystyką wartą uwagi jest to, która z tych drużyn otwierała wynik spotkania. Zakłady bukmacherskie bardzo często wystawiają tego typu zdarzenie i nie inaczej jest w przypadku Totolotka. Sprawdźmy, która z drużyn napoczyna rywala i otwiera wynik meczu. Na tej płaszczyźnie po raz kolejny górą są zawodnicy The Citizens, bo spośród pięciu ostatnich spotkań jedynie raz zdarzyło się, aby to Chelsea rozpoczynała strzelanie. Nie dziwi więc niższy kurs na to, że to zawodnicy Manchester City będą autorami pierwszego gola w meczu o Tarczę Wspólnoty, a przelicznik na takie zdarzenie to 1.70. Jeśli zdobywców pierwszej bramki upatrujemy w zawodnikach Chelsea, to warto wiedzieć, że kurs na takie zdarzenie to już 2.25.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *