Legia walczy o awans

5 rekordów w Księdze rekordów Guinnessa związanych z piłką nożną

Legia Warszawa nigdy nie awansowała do kolejnej rundy w rozgrywkach europejskich jeśli przegrywała mecz u siebie. Nikomu chyba nie trzeba przypominać zeszłotygodniowej, kompromitującej porażki ze Spartakiem Trnava 0:2. A już na pewno na długo zapamiętają ją kibice oglądający ten „pojedynek” przy Łazienkowskiej.

Legionistów czeka dziś bardzo ciężka przeprawa. Co prawda w sobotę udało im się pokonać Koronę Kielce 2:1, ale forma Wojskowych nadal pozostawia wiele do życzenia. Korona w tym sezonie nie należy też do najsilniejszych ekip Ekstraklasy. W trwającym oknie transferowym Kielce opuściło kilku ważnych graczy.

Mistrz Słowacji nie myśli dziś odpuszczać i zamierza bronić przewagi uzyskanej w Warszawie. Zawodnicy Spartaka przyznają, że poprzedni mecz kosztował ich wiele zdrowia, ale to oni są  w zdecydowanie lepszej sytuacji niż Mistrz Polski. Czy dwubramkowa przewaga oraz gra przed własną publicznością (wszystkie bilety na mecz zostały wyprzedane) wystarczy, żeby awansować? W weekend Spartak również wygrał swój mecz ligowy oszczędzając swoich kluczowych graczy na wtorek. Wydaje się, że to Słowacy mają wszystkie atuty po swojej stronie. Mimo wszystko w roli minimalnych faworytów nasi bukmacherzy stawiają Legię. Kurs na ich zwycięstwo wynosi 2,15. Na zwycięstwo gospodarzy 3, 65. Tyle, że samo zwycięstwo może nic nie dać jeśli bilans bramek okaże się dla Wojskowych niekorzystny. Kurs na awans Legionistów do kolejnej rundy wynosi aż 4, 55.  Odpowiedź na pytanie kto przejdzie dalej poznamy dziś w nocy.

 

 

Komentarz (1)

  1. Janek

    o ile Wojskowi dla odmiany nie udowodnią, że zachciało im się o coś powalczyć – to słabo to widzę…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *