Czy istnieje system na obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich?

Wielu, szczególnie początkujących graczy, zastanawia się, jak obstawiać mecze systemem. Każdy słyszał o tym pojęciu, chociaż nie wszyscy dobrze je rozumieją. Na czym polegają systemy bukmacherskie, kto z nich korzysta i do czego się odnoszą? Czy rzeczywiście istnieje uniwersalna recepta na zwycięstwo?

Czym są tak naprawdę systemy bukmacherskie?

Zanim zastanowimy się, jak obstawiać mecze systemem, warto zdefiniować pojęcie systemu. Osoby, które dopiero zaczynają przygodę z bukmacherką, być może poczują się nieco zawiedzione, jednak w rzeczywistości nie istnieje system, który gwarantowałby wygrane. Te zawsze wynikają z umiejętnej analizy i poszukiwania korzystnych kursów, oczywiście w dłuższej perspektywie. Pojedyncze wygrane, nawet spektakularne, są oczywiście możliwe nawet bez głębszych przemyśleń.

System bukmacherski powinniśmy raczej nazywać systemem stawkowania, który jest ściśle połączony z ryzykiem i umiejętnością zarządzania budżetem. Gdyby istniało uniwersalne narzędzie do wygrywania, bukmacherzy już dawno zwinęliby swoje interesy. System polega na takim doborze stawek, by ograniczać ryzyko i zapewnić sobie optymalny poziom ewentualnych profitów. Reszta zależy od szczęśliwego losu, a w dłuższej perspektywie oczywiście od umiejętności gracza, który powinien umieć znaleźć valuebety – zakłady o wyższym, niż mógłby wynikać z realnego prawdopodobieństwa, kursem.

Jak obstawiać mecze systemem płaskiej stawki?

Przejdźmy więc do umówienia najpopularniejszych stosowanych przez poczatkujących i doświadczonych graczy systemów. Pierwszy z nich to system płaskiej stawki. Jak obstawiać mecze systemem płaskiej stawki? Zasada jest prosta. Niezależnie od wysokości kursu gracz zawsze stawia tę samą stawkę, której wartość powinna wynosić najwyżej kilka procent początkowego budżetu. Przyjmuje się, że optymalna wartość ograniczająca ryzyko bankructwa, a jednocześnie dająca przyzwoite profity, wynosi około 2%.

Zaletą płaskiej stawki jest oczywiście stosunkowo niskie ryzyko. Poza tym po pewnym miarodajnym czasie gracz może z łatwością przekonać się, jakie typy zakładów przyniosły mu zysk, a z jakich warto zrezygnować. Dotyczy to zarówno liczby zdarzeń na kuponie, kursów, a nawet rodzajów zakładów. Wadą typowej płaskiej stawki jest oczywiście jej niedostosowanie do poziomu ryzyka, dlatego niektórzy gracze modyfikują ten system, dodając przedziały, wedle których stawka spada wraz z kursem i rośnie wraz z jego spadkiem, gdzie przy 50% prawdopodobieństwie spotkamy się ze stawką wyjściową.

Jak obstawiać mecze systemem 10 jednostek?

Doświadczeni gracze często stosują z kolei strategię 10 jednostek. Jak obstawiać mecze systemem 10 jednostek? Gracz zakłada w tym przypadku, że maksymalna stawka, za jaką może dokonać zakładu (odpowiadająca na przykład wartości 2%), to 10 jednostek. Każdy potencjalny zakład należy wówczas oszacować pod względem poziomu ryzyka i skorzystać ze stawki w przedziale 1-10 jednostek, jednak nigdy nie przekraczać maksymalnej wartości.

Taki sposób obstawiania jest oczywiście bardziej bezpieczny od płaskiej stawki, ponieważ stawka jest proporcjonalna do ponoszonego ryzyka. Z drugiej strony znacznie dłużej należy poczekać na wymierne profity. Ponadto część graczy ulega euforii lub zbytniemu optymizmowi i częściej, niż mogłoby się to wydawać zasadne, gra za maksymalną wartość 10 jednostek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *