Najczęstsze błędy w zakładach bukmacherskich

Chociaż dla wielu z nas zakłady bukmacherskie stanowią przede wszystkim hobby, każdemu zależy na wygrywaniu. Dodatkowe emocje i potencjalny zysk działają na wyobraźnię, jednak w bukmacherce liczą się analiza i dyscyplina, o których niestety początkujący gracze często zapominają. Jakie są najczęściej popełniane błędy w zakładach bukmacherskich? W jaki sposób ich unikać?


Zakłady bukmacherskie kierowane emocjami

Skuteczne zakłady bukmacherskie polegają między innymi na porzuceniu emocji na rzecz chłodnej kalkulacji. Bywa to bardzo trudne, dlatego jednym z najczęściej popełnianych błędów jest właśnie obstawianie pod wpływem emocji. Dzieje się tak na przykład, gdy bierzemy się za mecze ulubionych drużyn i zawodników. Te najlepiej omijać szerokim łukiem, o ile nie jesteśmy pewni, że sympatię możemy na chwilę odstawić na bok. Emocje uruchamiają się także, gdy oglądamy sport w większej grupie. Grupowo jesteśmy w stanie podejmować większe ryzyko. W trakcie wspólnego oglądania transmisji często dochodzi jeszcze alkohol – niezbyt rozsądny doradca. Z tego względu należy stanowczo oddzielić zakłady bukmacherskie od transmisji w gronie przyjaciół.

Obstawianie za wszelką cenę

Zakłady bukmacherskie wciągają. Nie chodzi jedynie o jednostkowe przypadki uzależnienia od hazardu, ale częściej o emocje z nimi związane i przyjemność czerpaną z wygrywania. Z tego wynika kolejny spory błąd, czyli obstawianie za wszelką cenę. Wówczas gracz skupia się na znalezieniu najlepszego zakładu spośród dostępnych, a nie po prostu wszystkich valuebetów, które sprzyjają wygranej. Należy skupić się wyłącznie na dobrze znanych dyscyplinach i rozgrywkach. Lepiej obstawiać raz na jakiś czas naprawdę korzystne kursy poparte analizą prawdopodobieństwa, niż za wszelką cenę wykonywać zakłady bukmacherskie codziennie czy nawet w każdy weekend.

Akumulacyjne zakłady bukmacherskie na początek

Niemal każdy doświadczony gracz wskazuje, że na początku swojej przygody warto wybierać pojedyncze zakłady bukmacherskie lub ewentualne typu double lub triple. W przypadku kuponów akumulowanych mamy bowiem do czynienia z wyższym ryzykiem. Na wyniki wydarzeń wpływają zdarzenia losowe – kontuzje, kary, przypadkowe zagrania. Akumulowane zakłady bukmacherskie sprawiają, że możemy zbytnio igrać z losem. A przecież nie o to chodzi.

Ufanie niesprawdzonym poradom na zakłady bukmacherskie

Początkujący gracze, którzy nie zawsze mają czas na analizę lub nie do końca wiedzą, jak ją przeprowadzić, szukają porad w internecie. To dobry pomysł pod warunkiem, że w ten sposób zdobywają informacje na temat strategii – poznają najczęstsze błędy, cenne porady i metody analizy. Niestety wciąż wielu z nich szuka gotowych recept – „pewniaków”, które możemy znaleźć na wielu formach poświęconych bukmacherce. W rzeczywistości zakłady bukmacherskie, które można nazwać „pewniakami”, nie istnieją. Warto od czasu do czasu poznać opinie innych graczy na temat konkretnych spotkań (o ile są poparte argumentami i poddane krytycznej ocenie), jednak korzystanie z gotowych kuponów to bardzo ryzykowne i niezbyt rozwijające gracza pójście na skróty.

Ryzykowne zarządzanie depozytem

Przynoszące sukcesy zakłady bukmacherskie opierają się także na umiejętnym zarządzaniu depozytem. Niestety wielu graczy pod wpływem emocji potrafi grać va banque, czego nigdy nie powinno się robić. Niezrozumiałą, a często spotykaną strategią, jest także podwajanie stawki po porażce, które ma swoje korzenie w przekonaniach niektórych amatorów ruletki. Prawdopodobieństwo przegranej kilka razy z rzędu jest jednak w gruncie rzeczy dość wysokie, a ryzyko bankructwa przy takiej strategii jeszcze wyższe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *