Typy – tenis | Sprawdź, jak obstawiać zakłady bukmacherskie w tenisie

Typy – tenis

W Polsce nie brakuje fanów tenisa. Jest on bardzo popularny, również jeśli chodzi o typy bukmacherskie ze względu na szeroki dostęp do transmisji, wiele wydarzeń niemal każdego dnia oraz magię wielkich turniejów, podczas których dość łatwo dokonywać rzetelnych analiz. Tenis to wbrew pozorom bardzo złożona gra, gdzie o zwycięstwie decydują detale. Dziś publikujemy krótki artykuł z poradami, jak tworzyć analizy i typy bukmacherskie w tenisie.

Tenis – możliwe typy bukmacherskie

Podstawowe typy bukmacherskie w tenisie to oczywiście wytypowanie zwycięzcy spotkania. W tej dyscyplinie sportu nie występują remisy. Bukmacherzy pozwalają jednak na dokonywanie bardziej urozmaiconych zakładów. Należy do nich typowanie wyników poszczególnych setów – u kobiet odbywają się przynajmniej dwa, u mężczyzn co najmniej 3. Kolejne możliwe typy bukmacherskie wiążą się z przewidywaniem, czy zawodnik lub zawodniczka zwycięży w przynajmniej jednym secie. Ciekawym zakładem jest handicap setowy polegający na odjęciu zawodniczce 1,5 seta lub zawodnikowi maksymalnie 2,5. Wówczas liczą się tylko wygrane do zera. Tenis umożliwia ponadto przewidywanie liczby gemów w setach, całym meczu lub wygranych przez jednego z zawodników na zasadzie over lub under. Możliwe są także wyniki łączone: np. pierwszy set + całe spotkanie.

Na co zwrócić uwagę, stawiając typy?

Podatkowym wyznacznikiem potencjału zawodników, który ułatwia typy bukmacherskie, jest ranking ATP w przypadku mężczyzn oraz ranking WTA obejmujący zawodniczki. Odzwierciedla on postawę w poszczególnych turniejach. Warto jednak pamiętać, że nie jest jednym wyznacznikiem. Tenisiści miewają wahania formy. Poza tym każdy ma swoje ulubione turnieje, obiekty i typy nawierzchni.

Typy bukmacherskie dotyczące liczby gemów czy przebiegu setów powinny opierać się na analizie taktyki i atutów graczy. Niektórzy opierają swoją strategię na przykład na silnym serwisie, inni na defensywie. Tego typu detale, istotne w złożonej dyscyplinie, jaką jest tenis, wpływają na przebieg spotkania.

Przykładowa analiza i typy bukmacherskie

Czas na przykładową analizę opartą o wirtualny, ale obrazowy przykład.

Zawodniczka A zajmuje w rankingu WTA czwarte miejsce. W powszechnej opinii nie zalicza się jednak do ścisłej czołówki i nigdy nie wygrała turnieju wielkoszlemowego. Wysoką pozycję zawdzięcza wielu dobrym występom w mniej znaczących zawodach na kortach ziemnych, gdzie wykorzystuje swoje atuty – doskonałą grę obronną.

Zawodniczka B zajmuje w rankingu 19. lokatę. Warto jednak pamiętać, że ostatnio startowała nieco mniej, ponieważ zmagała się z drobną kontuzją. Po niej nie ma już śladu, gdyż niedawno zajęła drugie miejsce w nieźle obsadzonym turnieju.

Mecz odbędzie się na korcie trawiastym, czyli szybkiej nawierzchni, gdzie zawodniczka B może wykorzystać swoje największe atuty – wysoki wzrost i szybki serwis. W ten sposób to ona staje się faworytką spotkania mimo sporej różnicy w rankingu WTA.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *