Typy – hokej | Sprawdź, jak obstawiać zakłady bukmacherskie w hokeja

Typy – hokej

Hokej nie należy w Polsce do najpopularniejszych dyscyplin sportowych, chociaż wielu uczestników zakładów bukmacherskich właśnie w meczach NHL i innych lig stawia swoje typy. Z pewnością znaczenie ma fakt, że w meczach hokejowych pada więcej bramek, co daje większe pole manewru. Tym razem przedstawiamy kilka wskazówek, jak tworzyć skuteczne hokejowe typy bukmacherskie.

Hokej – możliwe typy bukmacherskie

Typy bukmacherskie w hokeju przypominają typy piłkarskie, choć oczywiście jest kilka różnic wynikających między innymi z zasad gry. Mecz podzielony jest tu na tercje, a w spotkaniach pada znacznie więcej bramek. Niemniej podstawowym hokejowym zakładem jest wytypowanie zwycięzcy lub remisu albo skorzystanie z zakładów z podpórką. W hokeju popularne są także zakłady z handicapem. Możemy również przewidywać wynik poszczególnych tercji, dokładny wynik spotkania, jak również liczbę bramek, która padnie. Bardzo ciekawym zakładem jest możliwość jednoczesnego wytypowania wyniku meczu i liczby goli (na zasadzie over lub under), co pozwala uzyskać bardzo atrakcyjne kursy.

Na co zwrócić uwagę, stawiając typy?

O potencjale drużyn w danym sezonie sporo mówi aktualna tabela, oczywiście w przypadku, gdy rozegrano już kilka kolejek. W przypadku NHL będzie to tabela dywizji. Analizując aktualną formę drużyn, warto zwrócić uwagę na występy w kilku ostatnich kolejkach, ponieważ poza występami w całym sezonie liczy się także aktualna forma. W hokeju, jak w większości dyscyplin, atutem jest występ na własnej hali. Pod koniec sezonu zasadniczego na motywację drużyn wpływa ich pozycja w tabeli. Drużynie, która na przykład walczy o wejście do fazy play-off, będzie bardziej zależeć na zwycięstwie niż rywalowi, który nie gra już o nic lub ma zagwarantowane wejście do fazy pucharowej z konkretnego miejsca. Niemniej tego argumentu nie można zbytnio przeceniać, pamiętając, że hokej, podobnie jak cały sport za oceanem, to przede wszystkim show dla kibiców. Przewidywanie liczby goli, która padnie w danym meczu, powinno opierać się na statystykach. Jeśli chodzi o typy bukmacherskie over, warto szukać spotkania drużyn, które dużo strzelają i jednocześnie sporo tracą. W przypadku under – odwrotnie. Przed typowaniem należy także sprawdzić, czy wszyscy ważni zawodnicy wystąpią.

Przykładowa analiza i typy bukmacherskie

Aby lepiej zobrazować typy bukmacherskie w hokeju, posłużmy się wirtualnym przykładem dotyczącym NHL.

Drużyna A zajmuje w swojej dywizji drugie miejsce i wyróżnia się najwyższą liczbą strzelonych bramek. W dodatku dwaj jej napastnicy zajmują 3. i 4. miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej całej ligi, przy czym obaj są w doskonałej formie.

Drużyna B zajmuje w tabeli tej samej dywizji trzecie miejsce. Strzela wiele goli, ale całkiem sporo traci. Podobnie jak drużyna A wciąż może poprawić swoją pozycję wyjściową do play-off, więc jest zmotywowana do zwycięstwa.

Logiczną decyzją będą w tym przypadku typy over – na przykład over 5,5. Tak zakończyło się do tej pory 74% meczów drużyny A i aż 83% na własnym terenie (głównie wysokie zwycięstwa). Głębsza analiza pokazuje jednak, że drużyna A wygrywa u siebie, zaś piętą achillesową drużyny B są wyjazdy. Dlatego w tym przypadku warto podjąć wyższe ryzyko i postawić jednocześnie na over 5,5 oraz zwycięstwo gospodarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *