Czy obstawianie wyścigów konnych jest trudne?

Czy opłaca się wybierać najwyższe kursy podczas obstawiania?

Wyścigi konne należą do najpopularniejszych zdarzeń, których wyniki można typować u bukmachera. Czy stanowią trudną kategorię i wymagają szerokiej wiedzy? Jak grać u bukmachera, typując wyniki wyścigów konnych, by odnieść sukces? Dziś prezentujemy kilka sprawdzonych porad.

Gdzie można obstawiać wyścigi konne? Nie musisz udawać się na tor

Chociaż gonitwy toczone na znanych torach wyścigowych, jak warszawski tor na Służewcu, oferują niezwykły klimat, w rzeczywistości nie musisz być tam częstym gościem, by obstawiać wyścigi konne. Obecnie ten rodzaj zakładów oferuje wielu bukmacherów naziemnych. Szeroki wybór rodzajów gonitw i wydarzeń sprawi, że z łatwością znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie. Jak grać u bukmachera, obstawiając wyścigi konne? Wymaga to pewnego doświadczenia, wiedzy i cierpliwości, jednak wszystko przed tobą!

Wyścigi – jak grać u bukmachera? Wiedza i specjalizacja

Istnieje wiele rodzajów wyścigów konnych, dlatego mimo najszczerszych chęci musisz zdać sobie sprawę, że nie staniesz się prawdopodobnie ekspertem od nich wszystkich. Do dyspozycji graczy pozostają wyścigi na płaskim torze, a także z przeszkodami o różnej charakterystyce. Ponadto występują również wyścigi konne z handicapem, w którym konie startujące wspólnie dźwigają różne obciążenia. Do tego możemy dodać również zróżnicowanie gonitw ze względu na wiek i doświadczenie koni. Jak grać u bukmachera, by się w tym nie pogubić i odnosić sukcesy? Wybierz jedną lub kilka specjalizacji, które najbardziej ci odpowiadają. Gdy podejmiesz już decyzję, staraj się śledzić wszystkie wyścigi z tej kategorii, nie ograniczając się do suchych wyników. Równie ważne jest bowiem „odczytywanie” i rozumienie dynamiki wyścigu. Zbieraj jak najwięcej doświadczeń. Zapisuj i analizuj wyniki, a także swoje typy, by wyciągać z nich trafne wnioski.

Poszukaj swoich jokerów, by trafić na valuebet

Niektórzy gracze uważają, że o pozycji w wyścigu decydują niemal wyłącznie doświadczenie i renoma dżokeja. Ten czynnik jest oczywiście jednym z kluczowym, jednak obstawiając zwycięstwa znanych postaci, raczej zbyt wiele nie zarobisz. Twoja specjalizacja i analiza poprzednich wyników powinna być przewagą. Prawdopodobnie z łatwością wskażesz kandydata, który jest utalentowany i ma za sobą pojedyncze sukcesy, czego jeszcze nie odzwierciedlają kursy. To właśnie on może być twoim jokerem, a zakład na jego zwycięstwo prawdziwym valuebetem. Pamiętaj również, że znani ujeżdżacze dość często dostają do dyspozycji słabsze konie.

Weź pod uwagę tor i pogodę

Dziesiątki, setki, a nawet tysiące obejrzanych gonitw powinny stanowić twoją kolejną przewagę. Z czasem zauważysz między innymi, jak duże znaczenie ma pogoda, a przede wszystkim związana z nią wilgotność nawierzchni. Deszcz potrafi znacząco wpłynąć na przebieg gonitwy, dlatego gdy pada, staraj się typować ostrożniej. Osobny aspekt stanowi charakterystyka danego toru. Szanse wszystkich koni nie są wyrównane – często znaczenie miewa numer toru, co odzwierciedla przebieg kolejnych gonitw, zwłaszcza gdy odbywają się na prostym odcinku. Ten czynnik również weź mocno pod rozwagę w swojej analizie i typach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *