Rekordy Roberta Lewandowskiego na przestrzeni lat

Rekordy Roberta Lewandowskiego na przestrzeni lat

Dziś nikt nie ma wątpliwości, że Robert Lewandowski to jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii, jak również obecnie jeden z najlepszych zawodników na świecie. Mecze z udziałem Roberta Lewandowskiego szczególnie elektryzują kibiców reprezentacji Polski – w końcu bez naszego topowego napastnika trudno sobie wyobrazić ostanie sukcesy drużyny narodowej. Dziś spojrzymy natomiast na karierę „Lewego” z nieco innej perspektywy – mianowicie liczbowych rekordów.

Najszybszy hat trick, 4. i 5. gol w Bundeslidze

Jeśli bić rekordy i trafiać do Księgi rekordów Guinnessa, to z rozmachem. Z takiego założenia wyszedł Robert Lewandowski w 2015 roku w trakcie meczu Bundesligi pomiędzy Bayernem Monachium a VFL Wolfsburg. Nasz snajper wyborowy pojawił się na murawie po przerwie, bo tego dnia gra wyjątkowo się Bawarczykom nie kleiła. Hat trick to obiekt westchnień każdego napastnika, a „Lewy” zdołał go z łatwością wykonać w ciągu 3 minut i 22 sekund. Jednak po co zadowalać się jednym wyczynem? Kolejna bramka padła po 5 minutach i 42 sekundach od pierwszej, piata zaś po ledwie 8 minutach i 59 sekundach. Jest to najszybszy hat trick, jak również najszybciej strzelony 4. i 5. gol w Bundeslidze, co odnotowano w słynnej Księdze rekordów Guinnessa. Przy okazji pierwszy raz w historii ligi zawodnik rezerwowy zdołał strzelić 5 bramek. Ciekawe, jakich jeszcze rekordów dostarczą nam mecze z udziałem Roberta Lewandowskiego.

Bramka w 7 kolejnych meczach? Z udziałem Roberta Lewandowskiego to możliwe

W historii piłkarskiej reprezentacji Polski nie brakowało wyborowych snajperów – wystarczy wspomnieć Włodzimierza Lubańskiego, Andrzeja Szarmacha czy Grzegorza Latę. Robert Lewandowski jest jednak fenomenem nawet na tle tak wybitnych zawodników. Ćwierćfinał EURO 2016 z Portugalią nie jest miło wspominany przez polskich kibiców, w końcu do awansu zabrakło tak niewiele. „Lewy” rozpoczął nim jednak swój nowy rekord – 7 kolejnych meczów ze zdobytą bramką. We wrześniu czekają nas kolejne eliminacyjne mecze z Robertem Lewandowskim w reprezentacji Polski. Jak długo będzie trwała ta dobra passa?

4 bramki na meczu wyjazdowym

Do września 2014 roku żaden z piłkarzy reprezentacji Polski nie zdobył nigdy 4 bramek na meczu wyjazdowym. Od czego jednak jest Robert Lewandowski? Nasz napastnik dokonał tego w trakcie meczu z Gibraltarem. Chociaż przeciwnik, przyznajmy szczerze, nie należał do najmocniejszych, wynik i tak warto docenić. Zwłaszcza, że niechlubne czasy, kiedy zdarzało nam się męczyć choćby z amatorami z San Marino, nie są tak bardzo odległe.

Robert Lewandowski – specjalista od szybkich hat tricków nie tylko w Bundeslidze

Wyczyn Roberta Lewandowskiego przeciwko VFL Wolfsburg jest doskonale znany, jednak nawet polscy kibice nie zawsze zdają sobie sprawę, że „Lewy” strzelił również trzy najszybsze gole w reprezentacji Polski. Dokładnie cztery minuty upłynęły pomiędzy pierwszą a trzecią bramką Roberta Lewandowskiego w spotkaniu przeciwko Gruzji w czerwcu 2015 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *