Najczęstsze błędy gracza (cz. II)

Najczęstsze błędy gracza

W niedawnym wpisie przedstawiliśmy kilka porad na temat tego, jak wygrywać w zakładach bukmacherskich, unikając podstawowych błędów. Jest ich niestety całkiem sporo, dlatego dzisiaj kontynuujemy nasz cykl skierowany do początkujących graczy.

Dowiedz się, jak wygrywać w zakładach bukmacherskich dzięki analizie i wiedzy

Istnieje wiele teorii o tym, jak bez wysiłku wygrywać w zakładach bukmacherskich. Większość z nich, jak wspominaliśmy w pierwszej części poradnika, nie ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Początkujący gracze często szukają drogi na skróty, podczas gdy podstawą skutecznych zakładów jest umiejętność analizy. Na stronie totolotek.pl możesz skorzystać ze statystyk i porównać obie drużyny, zanim postawisz pieniądze na konkretne zdarzenie. Przed meczem sprawdź składy, weź pod uwagę ewentualne kontuzje i absencje z powodu kartek. Przeczytaj artykuły prasowe lub internetowe, dzięki którym zapoznasz się z bieżącymi wiadomościami.

Nie daj się ponieść emocjom

Kolejny typowy dla początkujących graczy błąd stanowi zbyt emocjonalne podejmowane decyzji. Zwłaszcza po pierwszych porażkach mamy tendencję do chęci szybkiego „odegrania się”, a wówczas łatwo stracić racjonalność. Emocje mogą dotyczyć również kibicowania ulubionej drużynie lub doraźnego sympatyzowania podczas pojedynczego spotkania. Poza tym łatwo ulegać emocjom w grupie i pod wpływem alkoholu, dlatego nie bierz się za typowanie wyników, gdy oglądasz sport z przyjaciółmi przy drinku.

Nie spiesz się

Niektórzy gracze popełniają błędy pod presją czasu, zapominając, że pieniądze nie wyparują z ich rachunku, jeśli określonego dnia nie zostaną ruszone w obrót. Jeśli do startu kolejki ligowej zostało niewiele czasu, a ty wciąż nie widzisz atrakcyjnych i dość pewnych twoim zdaniem typów – odpuść. Presja czasu to jeden z najgorszych doradców. Zanim stworzysz kupon, dokładnie przejrzyj wszystkie dostępne zdarzenia. Te, w których czujesz się ekspertem, nie muszą znajdować się na stronie głównej internetowego bukmachera. Poświęć zatem nieco więcej czasu na znalezienie potencjalnych typów, z których wybierzesz kilka najlepiej rokujących.

Strzeż się „pewniaków”

Internetowe fora pełne są pseudoporad dotyczących tego, jak wygrywać w zakładach bukmacherskich. Jeśli zainteresujesz się tematem, trafisz na wiele „pewniaków” pochodzących od doradców, którzy niemal zawsze wygrywają. W sporcie nic nie jest pewne, więc do proponowanych w ten sposób kuponów podejdź z rezerwą. Możesz oczywiście śmiało zasięgać opinii innych graczy i pasjonatów sportu – choćby po to, by skonfrontować z nimi swoje subiektywne typy. Pamiętaj jednak, że anonimowi „eksperci” wcale nie muszą posiadać większej wiedzy i lepszej intuicji niż ty.

Zrezygnuj z gry va banque

Jeśli zastosujesz się do przedstawionych tu zasad, poświęcisz zakładom sporo czasu i wykażesz się konsekwencją, prawdopodobnie czekają cię zwycięstwa, a być może nawet ich serie. Wielu poczatkujących graczy zastanawiających się, jak wygrywać w zakładach bukmacherskich, stawia sobie cele do zrealizowania – na przykład dokonanie wymarzonego zakupu z zarobionych na zakładach pieniędzy. Seria wygranych potrafi jednak uśpić ich czujność, co bywa pułapką. Nigdy nie obstawiaj większości swojego kapitału, a tym bardziej całości – nawet przy stosunkowo niskim kursie, a więc i ryzyku. To ostatnie istnieje zawsze, dlatego zachowaj racjonalność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *