Najczęstsze błędy gracza (cz. I)

Najczęstsze błędy gracza

Każdy początkujący gracz musi zdać sobie sprawę, że nie istnieje uniwersalny i pewny sposób na to, jak wygrywać na zakładach bukmacherskich. Gdyby było to możliwe, wszyscy bukmacherzy dawno by zbankrutowali. Szczęściu można jednak pomóc dzięki cierpliwości i wypracowaniu dobrej strategii, a przede wszystkim dzięki unikaniu szeregu błędów charakterystycznych dla niedoświadczonych graczy. Dziś rozpoczynamy nasz cykl, w którym będziemy przedstawiać najpopularniejsze błędy.

Poznaj zasady i pojęcia – niewiedza kosztuje

Inwestując własne pieniądze, nie warto podejmować ryzyka związanego z niewiedzą. Zanim zaczniesz obstawiać wyniki, dowiedz się, na czym polegają poszczególne rodzaje zakładów, jak interpretować kursy i czy korzystać z handicapów. Wiele porad związanych z podstawami zakładów bukmacherskich zamieszczaliśmy już na naszym blogu w innych artykułach. Przed dokonaniem zakładu upewnij się, że rzeczywiście postępujesz zgodnie z własnymi intencjami. W pierwszych dniach, a nawet tygodniach, możesz grać „na sucho”, tzn. dokonując wirtualnych zakładów po realnych kursach, korzystając na przykład z arkusza kalkulacyjnego.

Jak wygrywać na zakładach bukmacherskich? Unikaj „taśm”!

Czym są tytułowe „taśmy”? To wykorzystywana przez graczy nazwa odnosząca się do kuponów zawierających wiele zdarzeń. Chociaż na każdym kuponie oszacowane jest prawdopodobieństwo wygranej zgodnie z przewidywaniami specjalistów, pamiętaj, że masz do czynienia za sportem. Jeśli gdziekolwiek w internecie znajdziesz poradnik o tym, jak wygrywać na zakładach bukmacherskich, w którym rozwiązaniem będą taśmy, możesz włożyć go między bajki. Ile razy w życiu zdarzyło ci się obserwować porażki i remisy faworytów po masowym obijaniu słupków i poprzeczki? A kontuzje i czerwone kartki na początku spotkania? Defekty bolidów w Formule 1? Spalone próby lekkoatletów? No właśnie. To tylko sport, który bywa nieprzewidywalny.

Nie ryzykuj przy niskich kursach

Podobne podejście warto zastosować w przypadku bardzo niskich kursów. Oczywiście dość łatwo przewidzieć wynik meczu Barcelony z drużyną z dołu tabeli czy pojedynku bokserskiego mistrza świata z mało znanym pretendentem. Jednak czy kurs na poziomie 1,1 lub 1,05 jest wart ryzyka? Za każdą postawioną złotówkę zyskasz 5 groszy, ale w razie przykrej niespodzianki, kontuzji czy pecha faworyta stracisz postawioną sumę. Szukaj zdarzeń, których prawdopodobieństwo oceniasz wysoko, lecz ich kurs jest bardziej wartościowy. A jeśli wolisz obstawiać zdarzenia z udziałem faworytów, bo lepiej ich znasz, skorzystaj z tej wiedzy w inny sposób. Postaw na zakład z handicapem, określony wynik do przerwy albo na liczbę bramek strzelonych przez Roberta Lewandowskiego lub cały Bayern.

Zapomnij, że jesteś kibicem – nie obstawiaj swoich drużyn

Doświadczony gracz, który wie jak wygrywać na zakładach bukmacherskich, potrafi wyłączyć emocje, gdy w grę wchodzi zakład, czyli inwestycja pieniędzy. Niestety kibice będący jednocześnie poczatkującymi uczestnikami zakładów mają tendencję do przeceniania swoich drużyn. W końcu nasz napastnik jest najlepszy w lidze, tylko akurat w tym sezonie nie może się przełamać – czas najwyższy. Siatkarze są głodni sukcesu pod wodzą nowego trenera, więc na pewno wygrają najbliższe starcie z Rosją. Piłkarska reprezentacja Polski jak zwykle zwycięży z Azerbejdżanem i nieistotne, że to towarzyski mecz wyjazdowy rozgrywany w eksperymentalnych składach w upalnym Baku. Jeśli chcesz odnieść sukces, musisz porzucić takie myślenie. Świadomi gracze często celowo pomijają drużyny i zawodników, którym kibicują.

Nie porywaj się na wszystkie dyscypliny i ligi

Wygrywanie w zakładach bukmacherskich często opiera się na znajdowaniu korzystnych okazji, co nie znaczy, że należy ich szukać wszędzie. Skoncentruj się na tych dyscyplinach i ligach, o których masz pojęcie, opanowałeś zasady prowadzonych w nich rozgrywek i znasz najnowsze doniesienia. Skąd zatem sukcesy graczy, którzy zyskują na kuponach dotyczących ligi fińskiej czy islandzkiej? W dobie internetu możemy śledzić sport na całym świecie. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej i preferujesz zakłady na liczbę bramek, możesz śmiało poszukać rozgrywek, gdzie pada ich dużo lub wyjątkowo mało. Pamiętaj jednak, by dokładnie poznać tamtejsze realia, zanim zagrasz o duże sumy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *