Ile piwa wypijają Anglicy podczas jednego meczu w Lidze Angielskiej?

Ile piwa wypijają Anglicy podczas jednego meczu w Lidze Angielskiej?

Chociaż Anglicy, przynajmniej wedle statystyk, nie spożywają rocznie tak wiele piwa jak Czesi czy Niemcy, kultura picia piwa w pubach na Wyspach jest prawdopodobnie najbardziej rozwinięta. Konsumpcji złocistego trunku sprzyjają wydarzenia futbolowe – Premier League w trakcie weekendu oraz Liga Mistrzów w środku tygodnia. Obstawianie meczy i związana z nim adrenalina również wpływają na większe spożycie piwa.

Jak pije się na Wyspach?

Kultura picia piwa w Anglii ma długą tradycję. Chociaż w Polsce może się to wydać nietypowe, mieszkańcy Wysp Brytyjskich zaglądają do pubów również w środku tygodnia, a nie tylko w weekendy, jak ma to zazwyczaj miejsce w naszym kraju. Statystyczny Anglik wypija „tylko” 67 litrów piwa rocznie, a więc sporo mniej niż Czech (148 l), Niemiec (110 l), Austriak (108 l) czy Polak (100 l). Nie oznacza to jednak, że tradycja picia piwa w Anglii ma się źle. Wielu mieszkańców Wielkiej Brytanii w ostatnich latach polubiło mocniejsze alkohole, jednak złocisty trunek wciąż preferują szczególnie kibice.

Napicie się piwa podczas meczu to wręcz obowiązek, a zwykle nie kończy się na jednym czy dwóch. Okazji jest zaś wiele, bo przecież w trakcie weekendu gra Liga Angielska, a w środku tygodnia Liga Mistrzów, w której angielski futbol ma pokaźną reprezentację – najczęściej w postaci czterech klubów. Podstawową porcją piwa w Wielkiej Brytanii jest jedna pinta, czyli 568 ml. W gronie przyjaciół spożycie piwa podczas meczu bywa bardzo duże. W angielskiej kulturze kolejno każdy stawia rundę, czyli piwo dla wszystkich. Im zatem ekipa jest większa, tym większe prawdopodobieństwo kaca na drugi dzień.

Obstawianie meczy a picie piwa

Jednym z hobby Anglików jest obstawianie meczy. Typowanie wyników może przyczynić się do osiągnięcia pokaźnej wygranej w zakładach bukmacherskich, ale wiąże się z dużą dawką adrenaliny. Spożycie piwa po meczu pomaga rozładować napięcie, a w razie zwycięstwa wypada postawić je znajomym kibicom. Jego smakiem można sobie zrekompensować ewentualną porażkę, dlatego obstawianie meczy i picie piwa łączy wiele.

Spożycie piwa podczas meczu na stadionie

Anglicy uwielbiają oczywiście odwiedzać nie tylko puby, lecz także piłkarskie stadiony, a napicie się piwa, gdy trwa Premier League lub Liga Mistrzów, to oczywiście tradycja. Jak duże jest spożycie piwa podczas meczu w Anglii? Aż 21% fanów w trakcie spotkania sięga po lagera, a kolejne 10% po piwo ale. To całkiem pokaźny wynik, biorąc pod uwagę, że mecze przyciągają również dzieci, które ze zrozumiałych powodów nie podnoszą tej statystyki. Wielu kibiców w Anglii preferuje wciąż tradycyjny, żywiołowy doping, a więc czas na alkohol znajdują przed meczem lub po jego zakończeniu, a w trakcie gry skupiają się na akcjach na murawie i przyśpiewkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *