Czym są handicapy i co dają graczowi?

handincapy

Bukmacherzy internetowi stale poszerzają swoją ofertę, aby umożliwić graczom rozbudowane zakłady, które nie będą ograniczać się jedynie do wytypowania wyniku wydarzeń sportowych. Jednym z podstawowych urozmaiceń jest handicap. Na czym polegają tego rodzaju zakłady i w jaki sposób korzystają z nich uczestnicy?

Na czym polega handicap?

Handicap, czyli rodzaj zakładu, który w swojej ofercie posiadają obecnie niemal wszyscy bukmacherzy internetowi, w tym totolotek.pl, to jedna z modyfikacji tradycyjnego zakładu. Jego działanie najlepiej wyjaśnić na przykładzie meczu piłkarskiego. Wyobraźmy sobie, że jedna z drużyn jest faworytem, a kursy na zwycięstwo gospodarzy, remis i zwycięstwo gości wynoszą odpowiednio:

  • 1 – 1,30
  • X – 5,25
  • 2 – 7,75

Handicap polega na tym, że z punktu widzenia zakładu jedna z drużyn otrzymuje bonus bramkowy, który może wynosić dowolną wartość, przy czym w praktyce najczęściej jest to liczba niecałkowita podzielna przez 0,5. W takim przypadku łatwo zauważyć, że w zakładzie niemożliwy staje się remis, bo jedna z drużyn zawsze osiągnie przynajmniej pół punktu przewagi. W jaki sposób zmienią się kursy, jeśli gościom przyznamy handicap 1,5 punktu?

  • 1 – 1,80
  • 2 – 1,80

W ten sposób szanse teoretycznie się wyrównały. Końcowy wynik będziemy jednak interpretować inaczej:

  • Jeśli gospodarze zwyciężą przynajmniej dwiema bramkami, również zakład z takim handicapem na zwycięstwo gospodarzy okaże się wygrany.
  • Każdy inny wynik sprawia, że to goście będą zwycięzcami meczu w świetle zakładu, bo nawet skromne zwycięstwo gospodarzy 1:0 czy 2:1 nie zdoła „odrobić” handicapu.

Dlaczego bukmacherzy internetowi oferują zakłady z handicapem?

Zakłady z handicapem znajdziemy w ofercie wielu bukmacherów internetowych, ponieważ stanowią one urozmaicenie klasycznej oferty. Wielu graczy preferuje obstawianie wyników drużyn i zawodników, których dobrze zna. Tendencja ta jest obserwowana o wiele częściej, niż poszukiwanie potencjalnie interesujących zakładów – i to niekoniecznie w egzotycznych rozgrywkach, ale takich, których na co dzień nie śledzą. To całkiem mądra strategia, ponieważ nie powinno się uczestniczyć w zakładach sportowych wyłącznie na podstawie atrakcyjnego kursu i przypuszczeń. Zakłady u bukmacherów internetowych powinny być poprzedzone analizą.

Kiedy warto skorzystać z tego rodzaju zakładów?

W jaki sposób gracze mogą skorzystać z zakładów z handicapem, które oferują bukmacherzy internetowi? Nie wszyscy miłośnicy bukmacherki dysponują wystarczającą ilością wolnego czasu, by na bieżąco śledzić wszystkie interesujące ich rozgrywki. Jednak informacje o topowych drużynach i sportowcach docierają do wszystkich. Pomimo tego trudno jest wzbogacić się, przewidując zwycięstwa drużyn, takich jak Real Madryt, Juventus czy Bayern Monachium, które dominują w swoich ligach. Aby kursy stały się bardziej przystępne, a ponoszone ryzyko opłacalne, gracze szukają modyfikacji takich jak obstawianie liczby bramek, wyniku do przerwy czy właśnie handicapu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *