Typy z dzikich lig 10-11 marca

Nie tylko LOTTO Ekstraklasa czy Premier League. Analiza na bardzie wyszukane spotkania.

 

Ruzomberok – Presov (sobota, 17.00) TYP: 1

Zaczynamy prosto, łatwo i przyjemnie. Ruzomberok zagra na własnym stadionie z obecnie najgorszą drużyną ligi słowackiej. Co więcej Presov nie musi się już martwić o spadek ponieważ z rozgrywek wycofała się Myjava. Gospodarze na własnym stadionie radzą sobie przyzwoicie natomiast Presov nie wygrał jeszcze na wyjeździe w lidze (bilans: 0-5-5). Goście są też obecnie zespołem w najgorszej formie. Na pięć ostatnich ligowych spotkań zdobyli tylko jeden punkt i miało to miejsce jeszcze przed zimową przerwą.

Hajduk – Rijeka (sobota, 17.00) TYP: 2

Kolejny mecz już nie jest takim pewniakiem na pierwszy rzut oka, ale po zagłębieniu się w historię spotkań obu drużyn można wysunąć inne wnioski. Rijeka gra swój historyczny sezon. Do tej pory zdobyła 61 punktów na 69 możliwych, wprawdzie punkty tracili tylko na wyjazdach, ale w lidze jeżeli chodzi o mecze w delegacjach ustępują tylko ekipie Dinama Zagrzeb. Najciekawszy jednak w pojedynkach pomiędzy Hajdukiem, a Rijeką jest fakt, że ostatni raz Hajduk wygrał w 2012 roku. W pozostałych 17 spotkaniach ligowych 11 razy wygrywała Rijeka, a w 6 spotkaniach padł remis.

Ferencvaros – Halades (sobota, 18.30) TYP: powyżej 2,5 gola

Teraz czas na ligę węgierską. Ferencvaros, jeżeli myśli o obronie tytułu musi wygrywać, ponieważ traci do Videotonu 6 oczek. W tym meczu jednak proponuję zagranie na over 2,5 gola. Gospodarze w meczach na własnym stadionie strzelają średnio 3,7 bramki na mecz, a 8 z 11 spotkań kończyło się wynikiem powyżej 2,5 bramki. Goście w delegacjach spisują się słabo. Tracą średnio 2,7 gola na mecz, a 7 z 10 spotkań skończyło właśnie wynikiem powyżej 2,5 gola.

Slavia – Teplice (niedziela, 17.30) TYP: 1/+2,5

Chiński projekt w czeskiej piłce może się udać. Slavia jest mocnym kandydatem do wygrania ligi w tym sezonie, a potwierdzają to ostatnie wyniki drużyny ze stolicy. Gospodarze na wiosnę nie zawodzą i wygrali wszystkie spotkania, a morale w drużynie dodatkowo wzrosły po ostatnim zwycięstwie nad bezpośrednim rywalem do tytułu czyli Viktorią Pilzno. Piłkarze Teplic co prawda na wiosnę jeszcze nie przegrali (bilans: 1-2-0) ale dopiero teraz czeka ich poważny sprawdzian. Ostatnie ligowe spotkania między tymi drużynami kończyły się wynikami wysokimi wynikami. Teraz też zapowiada się strzelanina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *