Nieprzyjemny wyjazd Lechii

Lechia znakomicie rozpoczęła nowy rok w LOTTO Ekstraklasie. Rozbiła Jagiellonię aż 3:0, ale w kolejny weekend już tak łatwo może nie być. Gdańszczanie jadą do Niecieczy, gdzie Termalica jest groźna dla każdego.

 

Zimę najlepiej przepracowano w Gdańsku. Lechia brylowała w sparingach, wygrywając wszystkie 5 meczów kontrolnych. W nowy rok także weszła znakomicie. W minioną niedzielę nad morze zawitała licząca się w walce o mistrza Jagiellonia. Przegrała 0:3. W nagrodę zespół Piotra Nowaka wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli. Teraz może nie być tak kolorowo. Lider jedzie do Niecieczy, gdzie gospodarze potrafią uprzykrzyć życie każdemu. W tym sezonie na własnym stadionie Termalica odbierała punkty faworytom – Legii (2:1), Lechowi (0:0) i Jagiellonii (0:0). Ludzie Czesława Michniewicza prezentują niewygodny styl gry. Dobra defensywa i kontratak – to ich największe atuty. Taka taktyka nie przynosi gradu goli. W ostatnich 4 z 5 meczów w Niecieczy padało poniżej 2,5 gola. Za to Lechia nie jest mistrzem wyjazdów. W gościach przegrała dwa ostatnie spotkania. Łatwiejszy mecz ma inny kandydat do tytułu Legia, która podejmie walczący o utrzymanie Ruch. Przy Łazienkowskiej nie spodziewamy się fajerwerków, bo dla mistrzów Polski w tym momencie najważniejszy jest dwumecz z Ajaksem (pierwsze spotkanie już w czwartek, rewanż tydzień później). Ciekawie będzie w Gliwicach, gdzie Piast zagra z Le
chem. Kolejorz przywitał się z ligą wygraną 3:0 z Termalicą (wszystkie gole padły po rzutach karnych). Wrócił na dobre do czołówki i chce iść za ciosem.

totolotek_twitter_prediction_39799_20170217
Piotr Kaszubski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *