Bukmacherskie podsumowanie eliminacji Mistrzostw Europy

W miniony weekend były rozgrywane kolejne spotkania eliminacyjne do Euro 2016. Kto w nich zawiódł, kto nie, i jakie mecze warto było typować?

W piątek byliśmy świadkami oczekiwanego zwycięstwa Anglii nad Litwą po kursie 1,10. W tym meczu zadebiutował Harry Kane. Napastnik Tottenhamu ocucił debiut bramką, zdobytą już po 80ciu sekundach od wejścia na boisko. W piątek padły w ogóle same przewidywalne rezultaty, więc można powiedzieć, że ten dzień był istnym rajem dla typerów. Nie odnotowano ani jednego zaskakującego rezultatu. Wszystkie wartości kursów na zwycięstwa faworytów oscylowały jednak na bardzo niskim poziomie. Zbyt niskim, by warto było tu o nich wspominać.

W sobotę okazało się, że tempa nie zwalnia rewelacyjna Islandia, która wygrała tym razem z Kazachstanem (1,85) i pewnym krokiem zmierza do awansu na Euro. W tej samej grupie Czechy niespodziewanie tylko zremisowały z Łotwą (7,00) strzelając wyrównującą bramkę dopiero w 90tej minucie gry. Pewnymi niespodziankami są też tylko remisy wielkich, a więc Holandii z Turcją (4,75, bramka Klaasa-Jana Huntelaara na 1:1 została zdobyta dopiero w 92 minucie gry) oraz Włoch z Bułgarią (3,40). Przegrała też reprezentacja Izraela (z Walią po kursie 3,75), a że doznała też porażki drugim meczu z Belgią (1,55), to znacząco zredukowała swoje szanse na awans.

Już w niedzielę wymęczone zwycięstwo Portugalii z Serbią (1,55), oraz Irlandii Północnej z Finlandią (2,70). Druga Irlandia jak wszyscy dobrze wiemy- rozgrywała mecz z naszą reprezentacją, i rzutem na taśmę zdołała osiągnąć w nim remis (3,20). W końcu pewne zwycięstwo Niemców (z Gruzją za 1,15), oraz Szkocji z Gibraltarem. Nasi grupowi rywale wygrali aż 6:1 po kursie 1,05. Jest to historyczny mecz, gdyż po raz pierwszy w swojej historii Gibraltarowi udało się zdobyć w nim oficjalną bramkę w grze o punkty. Rozczarowuje nadal Grecja, która po bezbramkowym remisie z Węgrami jest już praktycznie wyeliminowana z walki o awans.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *