Bukmacherskie podsumowanie piłkarskiego weekendu

Naprawdę sporo ciekawych spotkań, w których padło bardzo mało zaskakujących rozstrzygnięć. No chyba, że chodzi o rozgrywki Pucharu Narodów Afryki– oto, co w skrócie miało miejsce w ostatni piłkarski weekend.

Jedną z tych niewielu niespodzianek była porażka Olympique Marsylii z Niceą. Co prawda Marsylczycy rozgrywali ten mecz na wyjeździe, a w tych pojedynkach od początku idzie im nieszczególnie, ale jednak mogliśmy sądzić, że tym razem odniosą zwycięstwo. Tymczasem wygrany był ten, kto obstawił wygraną Nicei po kursie około 3,40. Jeśli natomiast chodzi o Puchar Narodów Afryki- remis Republiki Południowej Afryki z Senegalem, oraz w meczu na szczycie, bardzo szczęśliwa wygrana reprezentacji Ghany z Algierią (3,60). Zwycięska bramka  dla Czarnych Gwiazd padła po uderzeniu Piłki przez Asamoah Gyana w 93 minucie gry.

W sobotę już więcej meczów ligowych. I tak Monaco pokonało 1:0, Lille (2,50) i tym samym nie straciło już bramki od ponad 700 minut. Byliśmy też świadkami kolejnej pewnej wygranej Montpellieru (4:0 z Nantes za 2,05). W Primiera Division jak zwykle punktowały  Barcelona (6:0 z Elche po kursie 1,20), Real (2:1 z Cordobą za 1,15), oraz Atletico. Los Colchoneros zwyciężyli 3:1 ekipę Rayo Vallecano, a kurs na ich wygraną oscylował w granicach 1,40. W Serie A, Lazio wygrało z Milanem (1,85) udowadniając tym samym, że będzie się trzeba z nimi liczyć do końca sezonu. I jeszcze oczywiście raport z PNA, gdzie tym razem dwa remisy po 1:1 pomiędzy Wybrzeżem Kości Słoniowej i Mali (3,30), oraz Kamerunem a Guineą (3,20).

W niedzielę kolejne zwycięstwo rewelacyjnego Lyonu. Tym razem z FC Metz (1,40). Wygląda na to, że w końcu na dobre przebudziło się PSG, wygrywając z silnym St.Etienne (2,10), odnosząc tym samym drugie zwycięstwo z rzędu. W najciekawszym meczu w Hiszpanii Valencia stanęła na wysokości zadania, zwyciężając z Sevillą (2,05). Nasz Grzegorz Krychowiak grał w tym meczu 90 minut. Po raz kolejny pokazał się z dobrej strony, ale nie uniknął żółtej kartki. Inter Mediolan w ostatniej akcji spotkania przegrał u siebie z Torino (5,00). Meczem dnia w Serie A, był jednak pojedynek: Fiorentina – Roma. Padł w nim remis 1:1 (3,20), i chociaż to dopiero półmetek Serie A, to niemal ze stuprocentowym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że Scudetto i w tym sezonie powędruje w ręce Starej Damy, która bez większych problemów pokonała Chievo Weronę (2:0 po kursie 1,15).