Bukmacherskie podsumowanie pierwszej kolejki eliminacji mistrzostw Europy

Wczoraj zakończyła się pierwsza kolejka eliminacji do Euro 2016. Jak miała się ona do kursów i typowań bukmacherskich?

Po raz pierwszy w historii kolejka eliminacyjna jest rozgrywana w trzy dni. Wcześniej odbywała się podczas jednego dnia. Zarówno w sobotę, niedzielę, jak i w poniedziałek nie obyło się bez niespodzianek.

I tak oto zwycięstwo Dani nad Armenią (kurs 1,40) do końca wisiało na włosku. Duńczyków uratował dopiero błysk Bentnera, dośrodkowując piłkę na pole karne Ormian, a jego koledzy wiedzieli już co z nią zrobić. Finlandia długo męczyła się z Wyspami Owczymi, straciła nawet bramkę, ostatecznie wygrała jednak ten mecz 3:1. Poległa za to Portugalia, i to w fatalnym stylu. Nie było by tragedii, gdyby ta porażka przytrafiła się z mocnym zespołem, ale z Albanią, i to w dodatku u siebie… Chyba żaden typer nie przewidział takiego rozstrzygnięcia. Kurs 11,00 na zwycięstwo gości mówi sam za siebie. Zwyciężyła też Polska, i to aż 7:0 z Gibraltarem, jednak tej reprezentacji raczej nikt nie bierze na poważnie, i do końca eliminacji nie powinna ona być nikim innym, jak tylko dostarczycielem punktów.

Poniedziałku nie będą wspominać miło Ukraińcy. Ich reprezentacja przegrała w Kijowie ze Słowacją, w meczu w którym była zdecydowanym faworytem. Jednak bramka Maka spowodowała, że zwycięstwo gości po Kusie około 4,50 stało się faktem. Za to Hiszpanie zaczęli udanie odganiać od siebie złe duchy, pewnie zwyciężając Macedonię aż 5:1 (1,15), a Czarnogóra udanie zrewanżowała się Mołdawii, pokonując ją u siebie 2:0. Bukmacherzy wycenili wygraną Czarnogóry na 1,45.

Jednak najciekawiej było we wtorek. Czechy ograły trzecią  drużynę świata- Holandię (4,20), strzelając bramkę na 2:1 w samej końcówce meczu. Islandia rozprawiła się w Rejkiawiku z Turcją w stosunku aż trzy do zera. Coś nam jednak mówiło, że gospodarze mogą zaskoczyć i pokonać faworyzowaną Turcję, o czym wspominaliśmy  w naszych przedmeczowych analizach. Ale z największą sensacją mieliśmy do czynienia w meczu Bośni i Hercegowiny z Cyprem. Goście wygrali 2:1! Kurs na takie rozstrzygnięcie wyniósł, uwaga- 20,00!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *