Zakłady bukmacherskie na czas pierwszej bramki w meczu

Trwają Mistrzostwa Świata, więc może  czas by przejrzeć swoją piłkarską wiedzę na zakłady bukmacherskie i spróbować coś zarobić. Zakłady na bezpośrednią wygraną mogą być ciekawe, ale są o wiele większe zyski można zgarnąć za poprawne wytypowanie czasu pierwszej bramki w meczu. Bukmacherzy oferują kilka możliwości zakładów na to zdarzenie. Na każdą z nich kursy prezentują się naprawdę okazale.

Czas pierwszego gola jest bardzo trudny do przewidzenia. Składa się na niego praktycznie nieograniczoną ilość zmiennych czynników. Wszystko to sprawia, że prawie niemożliwe jest by poprawnie wytypować go za każdym razem. Na szczęście, nie ma potrzeby, by przewidzieć dokładny czas bramki. To było by jak ruletka, tylko dwu i półkrotnie rozbudowana. Bukmacherzy pozwalają wybrać czas zdobycia bramki z kilkunastu dostępnych przedziałów, na przykład dziecięco lub
piętnastominutowych. Mając to na uwadze, kluczem do zysków na tym rynku jest wiedza opierająca się na statystykach z przeszłości.

I tak na przykład w sezonie 2012-13 w angielskiej Premier League, średni czas zdobycia pierwszej bramki to około trzydziesta minuta spotkania. Można zawęzić to jeszcze bardziej. Statystyki wskazują jasno, że w jednej trzeciej wszystkich spotkań tamtego sezonu w których padła przynajmniej jedna bramka, 33,9% z wszystkich pierwszych bramek były zdobywane przed piętnastą minutą. Wynika z tego, że i w tym sezonie z około jednej trzeciej wszystkich meczów statystyka ta powinna być podobna. Więc może warto przyjrzeć się bliżej Premier League i postarać się wybrać takie mecze, gdzie pierwszy gol może paść przed piętnastą lub trzydziestą minutą gry.

Możesz jeszcze bardziej  zwiększyć swoje szanse, koncentrując się na poszczególnych klubach. Przykładowo Everton 50% wszystkich pierwszych bramek strzelał w ciągu pierwszych 15stu minut. Mecz dwóch drużyny z solidnymi obronami lecz słabym atakiem są gwarantem, że o ile padnie gol, to zostanie on zdobyty raczej później niż wcześniej. W meczu West Brom i Reading nie należy się spodziewać ofensywnych fajerwerków, więc i kursy na późniejszą minutę zdobycia pierwszej bramki będą stosunkowo niskie w porównaniu do meczów zespołów z dużym potencjałem ofensywnym na przykład Manchester United vs Manchester City.

Oczywiście, nie trzeba podejmować żadnych ryzykownych decyzji. Tym bardziej, jeśli próbujemy zakładów live. Możemy dokładnie śledzić mecz i podejmować decyzje w miarę rozwoju wypadków na boisku. Pamiętajmy jednak, że kursy live również zmieniają się w zależności zmiany wydarzeń na boisku.

Kurs na późny gol lub na to, że w meczu nie doczekamy się bramki z reguły jest znacznie wyższy niż na bramkę zdobytą wcześnie (przed trzydziestą minutą). Statystyki mówią tu same za siebie. W Premier League aż 77,7% z pierwszych zdobywanych bramek pada w pierwszej połowie. Więc jeśli liczysz, że pierwsza bramka padnie dopiero w drugiej połowie, to takie zdarzenie obarczone jest dużym ryzykiem ale też zysk z niego będzie wymiernie duży.

Zapraszamy do typowania zakładów na czas pierwszej bramki, to trudne ale również bardzo opłacalne. Przy odrobinie szczęścia możemy się przy tym nieźle wzbogacić.