Zakłady na wyścigi konne

Zawodowi gracze bukmacherscy starają się unikać sportów, w których bardzo szybko zmieniają się poszczególne kursy. Najbardziej oczywistym przykładem obniżania lub podwyższania kursów w miarę upływu czasu w zakładach sportowych są wyścigi konne. Kurs na konia, który rozpoczął  gonitwę, wynosi na przykład 8,00. Jeśli poszło mu dobrze, to w kolejnej gonitwie kurs na niego spada.

W przeszłości mieliśmy już wiele takich przykładów. Profesjonalni dżokeje, wiedzą, że nie załatwią całej sprawy za konia. Jeśli w danym wyścigu koń biegł wystarczająco mocno i sprawił niespodziankę pozycją, którą zajął kurs na niego w następnym wyścigu diametralnie spada.

Jednak taki koń jest bardzo często wycofywany w kolejnej gonitwy, w której miał wziąć udział. To nie tylko wygrane pieniądze przez profesjonalnych hazardzistów, powodują spadki kursów na wybrane konie. Bukmacherzy zatrudniają specjalne osoby, których zadaniem jest interpretować aktualną formę konia, i dzięki temu przypisać odpowiedni kurs na jego zwycięstwo. Do ich zadań należy wymiana opiniami z trenerami i właścicielami koni, analiza i ocena, formy konia na tle przeciwników itp.

Dzięki tym informacjom bukmacherzy mogą odpowiednio wycenić swoje konie, i dlatego czasami zobaczyć konia, który nie uczestniczył w wyścigach przez rok, lub, nie ukończył kilku ostatnich gonitw, a mimo to kurs na niego jest stosunkowo mały i w konsekwencji wygrywa wyścig, do którego został wystawiony.

Tom Segal, jeden z największych ekspertów w dziedzinie wyścigów konnych, uważa, że często przed daną gonitwą możesz zauważyć znane osobistości zachęcając graczy, aby zrezygnować z obstawienia zwycięstwa jednego konia na rzecz innego. Jeśli człowiek ten ma odpowiednią siłę przebicia, i dodatkowo posiada naprawdę wiarygodne informacje na temat koni, jest w stanie dokonać swoistego przewrotu rynku, powodując znaczne wahania kursów na poszczególne konie. Jednak często jest to celowe działanie by zawyżyć kurs na faworyta, i dzięki temu zgarnąć większą wygraną.

Jeśli w meczu piłki nożnej w jednej drużynie ma nie wystąpić kilku kluczowych zawodników, kurs na przeciwników  maleje. Dzieje się tak dlatego, że na forum bukmacherzy zazwyczaj obniżają szanse uczestnika przez rozpoczęciem danego zdarzenia, tak, żeby można było wypłacić maksymalnie mało pieniędzy w przypadku zwycięstwa nieosłabionej drużyny. Tak samo dzieje się w przypadku gonitw koni. Mądrzy gracze, nie tylko ci, którzy obstawiają konie, mają na uwadze to, by śledzić informacje zarówno te oficjalne wypływające z obozów poszczególnych rywali, jak i te które uda się zdobyć nieoficjalnie. Wiele takich informacji nie polega na prawdzie, są po prostu sfałszowane. Jednak także bukmacherzy starają się je wyłapywać i na ich podstawie zmieniać kursy na dane zdarzenie, nieważne, czy to mecz piłkarski czy gonitwa koni. Tylko od sprytu gracza zależy czy będzie potrafił  to wykorzystać, czy może obróci się to przeciwko niemu.