W jaki sposób powstają kursy w ofercie bukmacherskiej?

Kursy bukmacherskie to nic innego jak ocena szans poprzez porównanie obu konkurujących drużyn, Przygotowując ofertę kursów Totolotek szacuje prawdopodobieństwo każdego wyniku, np. dla meczu piłkarskiego: zwycięstwa gospodarzy, remisu lub wygranej gości.

Aby wytłumaczyć oszacowanie kursów przez bukmacherów, posłużmy się poniższym przykładem, gdzie prawdopodobieństwo wystąpienia każdego zdarzenia (1X2) wynosi 1/3 czyli 33%.

Każdy bukmacher uwzględnia w wysokości kursów swoją marżę, która w teorii gwarantuje zysk bukmacherowi. W praktyce wygląda to zwykle odmiennie, ponieważ stawki przyjętych zakładów na poszczególne opcje w zakładzie bardzo rzadko rozkładają się równomiernie. Tak więc zysk bukmachera w dużej mierze zależny jest od wyników wydarzeń sportowych.

Przykład:

kurs z marżą = (1 / prawdopodobieństwo) x 0,90

W tym wypadku marża bukmacherska wynosi 10%, dlatego współczynnik wynosi 0,90.

Poniżej przedstawiamy przykład na zakłady sportowe z Ekstraklasy, jak zostaje obliczony kurs na meczu Legii Warszawa z Lechem Poznań

  • wygrana Legii Warszawa= 33%
  • remis = 33%
  • wygrana Lecha Poznań= 33%

Na potrzeby przykładu zakładamy marżę bukmachera wysokości 10%. Kursy na ten hit Ekstraklasy będą wyglądać w następując sposób:

  • kurs na Legię Warszawa = (1 / 0,33) x 0,90 = 2,72
  • kurs na wynik remisowy = (1 / 0,33) x 0,90 = 2,72
  • kurs na wygraną Lecha Poznań = (1 / 0,33) x 0,90 = 2,72

Kursy opracowywane przez bukmacherów różnią się w zależności od ustalonego procentu szans na poszczególne opcje w zakładzie oraz wysokości marży. Te z kolei różne są dla poszczególnych dyscyplin sportowych i rodzajów zakładów. Totolotek stara się, aby wystawione kursy były zawsze jak najbardziej atrakcyjne, a marzą jak najniższa. Dzięki takiej polityce zaufało nam dziesiątki tysięcy klientów na terenie całego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *