Rodzaje zakładów

Aby zacząć typować u bukmachera najpierw należy się zapoznać z rodzajami zakładów. Ta podstawowa wiedze jest niezbędna, aby móc zarabiać na swojej grze.

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z obstawianiem, w tym rozdziale zapoznamy Cię z różnymi typami zakładów. Przedstawimy zarówno zakłady standardowe 1, X, 2, jak i nieco bardziej skomplikowane handicapy. Dowiesz się także, jakie rodzaje zakładów możesz wnosić.

Zakład standardowy czyli pojedynczy

Zakłady 1X2 to klasyka bukmacherstwa i jest znana nawet mało zaawansowym graczom. Ofertę na zakład standardowy posiadają wszyscy bukmacherzy, zakład polega na wytypowaniu wyniku danego meczu, czyli:

1 – zwycięstwo gospodarzy

X – remis

2 – zwycięstwo gości
kupon1
Zakład podwójnej szansy (tzw. typ z podpórką)

To zakład używany wtedy kiedy gracz nie jest pewny swojego typu i podpiera się drugim typem w tym samym zakładzie. Poniżej przedstawiamy wszystkie możliwe kombinacje tego zakładu:

1X – wygrywana zakładu przy zwycięstwie gospodarzy lub remisie,

X2 – wygrywana zakładu przy remisie lub wygranej gości,

12 – wygrywana zakładu przy zwycięstwie gospodarzy lub wygranej gości.

Należy pamiętać, że zakłady z podpórką posiadają mniejsze kursy, niż w przypadku  Kursy oferowane na zakłady podwójnej szansy są oczywiście dużo niższe niż przy pojedynczym typie standardowym.
kupon2
Handicap

Zakłady typy handicap polegają na wyrównaniu szans a co za tym idzie kursów na poszczególne drużyny i zawodników poprzez dopisanie określoną liczbę punktów lub goli. W piłce nożnej możesz spotkać się np. z handicapem -1,5 lub +1,5. Pierwszy z nich oznacza, że na starcie faworytowi spotkania odejmuje się jednego gola, drugi zaś, że drużynie słabszej do końcowego wyniku dodaje się jedną bramkę. Jeśli handicap zawiera liczbę po przecinku (dziesiętną), wówczas w takim zakładzie nie może paść remis.

kupon3
Dokładny wynik

Zakład ten dotyczy piłki nożnej, siatkówki czy tenisa. Zawierany jest w celu wytypowania dokładnego rezultatu meczu, czyli liczby goli obu drużyn w piłce nożnej, liczby setów w tenisie i siatkówce. Obstawiany zakład wygrywa, jeżeli wytypuje się dokładny wynik danego meczu. W zakładzie na dokładny wynik szanse na poprawne oddanie są mniejsze niż ma to miejsce w standardowym 1×2, ale jest to zrekompensowane w postaci wyższych kursów od 6,0 do 10,0. Warto więc czasami zagrać na dokładny wynik, bo może to przynieść naprawdę satysfakcjonującą wygraną.
kupon4
Pierwsza połowa / cały mecz

Zakład ten polega na wytypowaniu rezultatu pierwszej połowy i całego meczu. Aby cały zakład wygrał, oba typy na obie połowy muszą być poprawne. Istnieje dziewięć możliwych kombinacji w tym zakładzie (H = zwycięstwo gospodarzy, A = zwycięstwo gości, D = remis):  H/H, H/D, H/A, D/H, D/D, D/A, A/H, A/D, A/A. Kurs takiego zakładu również jest dość wysoki.

Pierwszy / ostatni strzelec gola

W zakładzie tym typuje się strzelca pierwszego lub ostatniego gola w meczu, bez względu na drużynę.

W której połowie więcej goli

W tym zakładzie typuję się, w której połowie meczu padnie więcej bramek. Do wyboru masz trzy opcje: w pierwszej połowie, w drugiej połowie lub ta sama liczba bramek w obu połowach.

Remis – nie ma zakładu

Popularny zakład Draw No Bet, gdzie obstawiamy wygraną drużyny wymienionej jako pierwsza lub wygraną drużyny wymienionej jako druga. Gdy spotkanie zakończy się remisem, bukmacher zwraca stawkę postawionego zakładu.

Czas pierwszego gola

Zakład ten polega na określeniu, w jakim przedziale czasu padnie pierwszy gol w meczu. Doi wyboru są z reguły opcje w przedziale minutowym np.: 1-10 minuty czy 10 – 20 minuta.

Zakłady sezonowe 

Dotyczą aktualnych i ciekawych wydarzeń polityczno-społeczno-kulturalnych np.: kto zdobędzie Oscara, kto wygra popularny taniec z gwiazdami lub kto wygra wybory.

Powyżej zaprezentowaliśmy wyłącznie najpopularniejsze zakłady na piłkę nożną. Jest ich jednak znacznie więcej, ale pamiętaj to Ty decydujesz jaki zakład chcesz postawić! Jeśli masz inne propozycje co do zakładu, napisz do nas i zaproponuj swój zakład – może się okazać, że Totolotek przyjmie Twój zakład.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *